Jakub Forgács Správy

Takmer 800 ľudí sa zapojilo do boja s nadváhou: Ako sa darilo tým z nášho kraja?

Takmer 800 Slovákov sa rozhodlo bojovať s nadváhou a obezitou v rámci celonárodnej kampane Vyzvi srdce k pohybu. Až 214 z nich bolo z nášho kraja. Pozrite sa, ako sa im darilo.

Ilustračný obrázok k článku Takmer 800 ľudí sa zapojilo do boja s nadváhou: Ako sa darilo tým z nášho kraja?
Zdroj: Webnoviny.sk

Takmer 800 občanov sa tento rok zúčastnilo 5. ročníka celoslovenskej kampane Vyzvi srdce k pohybu. Z uvedeného počtu tvorilo 69 % žien. Pokles hmotnosti pri tom zaznamenali odborníci u väčšiny zúčastnených so vstupnou nadváhou a obezitou. Kampaň sa uskutočnila v mesiacoch marec – jún na celom území SR.

Schudlo až 81 % obéznych

Ako odznelo na dnešnej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici, počas tohto obdobia pri presne určených kritériách schudlo 81 % z 97 obéznych účastníkov, do kategórie s nadváhou sa preradilo 24 % pôvodne obéznych osôb. Z 270 osôb s nadváhou došlo u 73 % k poklesu hmotnosti a 12 % získalo normálnu váhu.

Medzi najúspešnejšie sa v tomto ročníku kampane zaradil Banskobystrický kraj s 214 účastníkmi. Najviac žien sa zapojilo v okrese Banská Bystrica.

Kampaň Svetovej zdravotníckej organizácie

Kampaň sa konala na výzvu Svetovej zdravotníckej organizácie (SZO), pod záštitou Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR a Kancelárie SZO na Slovensku. Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici bol hlavný gestor kampane. Dnes v Banskej Bystrici zároveň vyžrebovali ceny pre účastníkov, ktorí splnili stanovené kritéria.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM