Správy

Takmer 70 nových prípadov: Z okresov Banskobystrického kraja prišla dobrá správa

Koronavírus odhalili u ďalších desiatok ľudí. Väčšina je z Bratislavského okresu. Odkiaľ sú ostatní?

Ilustračný obrázok k článku Takmer 70 nových prípadov: Z okresov Banskobystrického kraja prišla dobrá správa
31
Galéria
Zdroj: TASR/AP

Na Slovensku v nedeľu (23. 8.) pribudlo 68 nakazených novým koronavírusom, ich doterajší celkový počet stúpol na 3424. Pozitívne vzorky odhalili z 929 testov, ktoré sa v nedeľu urobili. Z ochorenia sa vyliečili ďalší piati pacienti, nepribudlo žiadne úmrtie. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid19.nczisk.sk a Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti.

Máme však aj dobrú správu. Z nových prípadov ani jeden nepochádza z okresov Banskobystric­kého kraja.

Ministerstvo zdravotníctva spresnilo, že pozitívne testovaných bolo v nedeľu 40 mužov a 28 žien vo veku od troch do 89 rokov v okresoch Bratislava (41), Michalovce (6), Senec (3), Nové Mesto nad Váhom (3), Prešov (2), Piešťany (2), Hlohovec (2), Košice (2), Trnava (1), Trenčín (1), Komárno (1), Dunajská Streda (1), Bardejov (1), Považská Bystrica (1) a Malacky (1).

V nemocniciach je hospitalizovaných 60 ľudí, z nich potvrdené ochorenie COVID-19 má 40 pacientov. Na jednotke intenzívnej starostlivosti sú štyria pacienti, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebujú traja.

V nedeľu pribudli piati vyliečení pacienti. Z ochorenia sa tak doteraz zotavilo 2153 pacientov. Aktívnych prípadov je 1238. Počas nedele nepribudlo žiadne úmrtie na nový koronavírus, Slovensko naďalej eviduje 33 úmrtí. Doteraz bolo vykonaných 313 751 labora­tórnych vyšetrení na nový koronavírus.

Foto: ilustračné

Koronavírus na Slovensku
31
Galéria
Zdroj: TASR
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM