Jakub Forgács Správy

"Taják" je najlepším gymnáziom v kraji: Ukázal to najnovší prieskum

Mimovládna nezisková organizácia INEKO uverejnila rebríček najlepších škôl z jednotlivých krajov Slovenska. V hodnotení gymnázií Banskobystrického kraja dopadli najlepšie práve žiaci z Gymnázia J. G. Tajovského.

Uspeli medzi gymnazistami z celého kraja

Organizácia INEKO vychádzala z údajov získaných za posledné štyri roky. Hodnotili sa výsledky žiakov v externej časti maturity z jazykov, matematiky, uplatnenie absolventov, resp. ich počet na úradoch práce, ale aj mimoriadne výsledky žiakov.

Každá škola bola ohodnotená od 0 po 100, pričom 0 predstavovala najhoršie výsledky a 100 tie najlepšie. Taják získal 66,2 bodov, čím predbehol všetky ostatné gymnázia v našom kraji. Zaujímavosťou je, že v rebríčku šiestich najlepších gymnázií Banskobystrického kraja nenájdeme už žiadne iné gymnázium z nášho mesta.

Na celoslovenské prvenstvo je ešte čo dobiehať

„Naše gymnázium sa od svojho vzniku zaraďuje medzi popredné gymnáziá na Slovensku, najmä na základe úspešnosti prijímania našich absolventov na vysoké školy,“ povedala riaditeľka GJGT Mária Sochorová. Priznala sa, že zverejnenie výsledkov potešilo asi každého na škole. „V rámci banskobystrického kraja je to výborné umiestnenie, ale na celoslovenské prvenstvo máme ešte čo dobiehať,“ dodala Sochorová.

Gymnázium J. G. Tajovského sa od iných gymnázií v našom kraji líši napríklad tým, že má bilingválnu francúzsko – slovenskú sekciu a triedu s profiláciou na matematiku. „Zapájame sa aj do medzinárodných projektov, organizujeme výmenné pobyty v zahraničí, iná je možno aj naša telecvičňa s horolezeckou stenou,“ vysvetlila Sochorová. Okrem toho vyzdvihla aj prácu svojich kolegov a snaživosť žiakov.

Talentovaní žiaci vo všetkých oblastiach

„Ťažko nájsť súťaž, do ktorej by sa nezapojili naši žiaci. Vynikajúce výsledky dosahujeme v predmetových olympiádach, v matematických súťažiach. Spomeniem napríklad súťaž PANGEA, v ktorej naši žiaci dosiahli najlepšie výsledky v rámci Slovenska,“ spomína Sochorová na matematické úspechy žiakov. Pred niekoľkými dňami sa gymnazisti vrátili z holandského Utrechtu, kde sa zúčastnili medzinárodnej matematickej súťaže Matematický B – day 2012 a umiestnili sa na peknom 4. mieste.

„V marci sa naša divadelná skupina bilingválnej sekcie stala víťazom festivalu frankofónneho divadla IGRAM v Košiciach, práve dnes sa vrátili naše basketbalistky z Medzinárodných školských majstrovstiev ISF, ktoré sa konali na Cypre“, doplnila Sochorová najčerstvejšie úspechy žiakov tohto gymnázia. Vďačí za ne majstrovstvu učiteľov a talentu žiakov svojej školy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM