Jakub Forgács Správy

Štvormesačné dieťa na infekčnom: Hygienici potvrdili exotický druh salmonely, dôrazne varujú rodičov detí do 5 rokov!

Iba štvormesačné dieťa z okresu Banská Bystrica skončilo v rukách lekárov na infekčnom. Podľa slov hygienikov u neho objavili exotický druh baktérie salmonely. Testy preukázali prítomnosť baktérie v podstielkach a vode domácich miláčikov.

Ilustračný obrázok k článku Štvormesačné dieťa na infekčnom: Hygienici potvrdili exotický druh salmonely, dôrazne varujú rodičov detí do 5 rokov!
Zdroj: TASR

„V auguste tohto roka ochorelo v Banskobystrickom okrese štvormesačné dieťa, u ktorého z výteru z konečníka izolovali baktérie z rodu Salmonela (exotický druh),“ Informovala Mária Tolnayová, hovorkyňa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici.

Odborníci Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Banskej Bystrici zistili, že v domácnosti chovali gekóny a korytnačky „Ochorenie si vyžiadalo hospitalizáciu na infekčnom oddelení pre vážne ohrozenie zdravia dieťaťa. Laboratórne vyšetrenie vzoriek potvrdilo prítomnosť salmonel v podstielkach u gekónov, ako aj vo vode od korytnačiek,“ pokračovala hovorkyňa.

Našťastie v tomto prípade sa dieťa uzdravilo. Odborníci neodporúčajú kupovať malé vodné korytnačky a gekóny pre deti namiesto hračiek, ani ich chovať v domácnostiach, kde sú deti vo veku do 5 rokov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM