Jakub Forgács Iné športy

Strhujúce VIDEÁ z centra Bystrice: Najväčšia parkourová exhibícia na Slovensku

O prekvapenie, šokovanie, no hlavne úchvatný pohľad sa na bystrickom námestí postarali mladí parkouristi. Prinášame vám videá, na ktorých Bystričania zachytili celú parádu, ktorú predviedli!

Ilustračný obrázok k článku Strhujúce VIDEÁ z centra Bystrice: Najväčšia parkourová exhibícia na Slovensku
Zdroj: Dnes24.sk

V piatok podvečer sa na Námestí SNP objavili štyri kocky z paliet. Vtedy ešte mnohí Bystričania ani len netušili, čo sa chystá. Krátko po 17:00 začal z reproduktorov hrať veselý letný song a pod Mariánsky stĺp sa z Lazovnej a Kapitulskej ulice zbehli desiatky slovenských a českých parkouristov, na čele s Francúzom, Yoannom „Zephyrom“ Lerouxom.

Bežiac dolu námestím predvádzali na dlažbe všakovaké kúsky od preskokov, kotúľov, až po saltá. V jednej chvíli sa dokonca desiatka z nich vybrala smerom k fontáne po rukách. Dievčatá medzi nimi vidno nebolo, no cielene. V druhej časti pesničky spoločne pribehli z Hornej ulice a akrobatickými prvkami – mlynskými kolami, premetmi či preskokmi cez prekážky mnohým vyrazili dych.

Celú parádu sme pre vás zachytili aj my, no teraz svetlo sveta uzreli aj zábery z mobilov a tabletov Bystričanov. V našej videogalérii si tak môžete pozrieť strhujúce videá z najväčšej verejnej parkourovej exhibície v histórii Slovenska – flash mobu, ktorý sa konal v rámci šiesteho ročníka medzinárodného stretnutia parkouristov Parkour Meeting Banská Bystrica 2016.

FOTO: Akcia, akú Bystrica ešte nezažila. Námestím lietali desiatky akrobatov

VIDEO: Assassin’s Creed v Bystrici? Najväčšie stretnutie parkouristov s viacerými prekvapeniami

VIDEO: Flash mob parkouristov na bystrickom námestí
2
Galéria
FOTO: Akrobatické kúsky mladých ľudí vo vzduchu
40
Galéria
Foto: Jaroslav Dodok / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM