Jakub Forgács Iné športy

VIDEO: Assassin’s Creed v Bystrici? Najväčšie stretnutie parkouristov s viacerými prekvapeniami

Milujú pohyb, radi prekonávajú prekážky, ale aj vlastné limity. Banská Bystrica už onedlho ožije parkourom. Lákadlami hosť z Francúzska aj akcia priamo v centre mesta. Kedy si budeme môcť parkour vyskúšať na vlastnej koži?

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Assassin’s Creed v Bystrici? Najväčšie stretnutie parkouristov s viacerými prekvapeniami
Foto: Dodiak Lukáč

Do mesta pod Urpínom sa od 14. do 17. júla 2016 už po šiestykrát chystajú nadšenci umenia pohybu z celého Slovenska i Českej republiky. Na najväčšom medzinárodnom stretnutí parkouristov na Slovensku nebude chýbať ani špeciálny hosť priamo z kolísky tejto nesúťažnej disciplíny.

“Parkour Meeting Banská Bystrica 2016 príde aj s viacerými novinkami. Asi najväčším lákadlom je hosť, Yoann „Zephyr“ Leroux z Francúzska, ktorý patrí k svetovej špičke. Širokej verejnosti sa prednedávnom predstavil napríklad aj v promo videu k známej počítačovej hre Asasssin’s Creed Syndicate (pozn. red.: video v galérii k článku, Zephyr v červenej veste),“ povedal na úvod Dávid Lupták, jeden z organizátorov podujatia, ktoré oficiálne otvoria už vo štvrtok 14. júla o 18:00.

Ukrátení však nebudeme ani o tradičné workshopy, pričom niektoré budú opäť voľne prístupné aj pre verejnosť. „V piatok 15. a v sobotu 16. júla budú v Parku pod Pamätníkom SNP prebiehať spoločné rozcvičky. V poobedených hodinách sa bude pokračovať workshopmi na Zimnom štadióne, v hale B. Tie pre verejnosť, kde si môžu záujemcovia vyskúšať základy parkouru, sa konajú o 14:00 a 18:00,“ ozrejmil Lupták so slovami, že na zimáku sa budú premietať aj parkourové videá a na parkouristov čakajú viaceré úlohy – výzvy za odmeny.

Noviniek šiesteho ročníka je však hneď niekoľko. „Pre Bystričanov pripravujeme počas konania Meetingu špeciálne „akčné“ prekvapenie priamo v centre mesta. Viac však ešte zatiaľ prezrádzať nechceme,“ povedal organizátor, ktorý však poodhalil, že bude súvisieť s natáčaním nového videoklipu k parkourovej skladbe mladého slovenského rapera, ktorú vydá už onedlho.

Pokiaľ niekoho parkour láka natoľko, že by chcel prísť na akciu ako účastník a využívať všetky výhody s tým súvisiace, stále je čas! Registrovať sa môžete online, všetky potrebné informácie sú na oficiálnej stránke podujatia. Čas je ešte do nedele 5. júna do 20:00 hod.

Čítajte tiež:

Bystrický formulový jazdec Gonda v ROZHOVORE. Jazda na hrane aj dôvod na šťastie

Bystričan Mazúr podľahol thajskému boxu. ROZHOVOR s majstrom sveta aj Európy!

FOTO: Pod Urpín mieria mladí nadšenci umenia pohybu
10
Galéria
Foto: Dodiak Lukáč
VIDEO: Známy francúzsky parkourista mieri do Bystrice
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM