Jakub Forgács Rôzne

Sťažnosti ľudí na semafory na Sládkovičovej: Už nezdržujú iba vodičov, ale aj chodcov...

Už v lete sme vás informovali o problematických semaforoch na Sládkovičovej ulici, ktoré má v správe spoločnosť Kaufland. Tým, že svietia aj v noci, zdržujú premávku. Sťažnosti v súčasnosti pribúdajú aj od chodcov, ktorí tvrdia, že zelená im nenaskakuje ani vtedy, keď autá stoja.

Ilustračný obrázok k článku Sťažnosti ľudí na semafory na Sládkovičovej: Už nezdržujú iba vodičov, ale aj chodcov...
Foto: Zuzana Jakubičková

„V kuse nejaký "vtipálek“ prestavuje semafory pre chodcov, pričom raz naskočí zelená automaticky a po pár mesiacoch to zasa niekto zmení, že sa musí stláčať tlačidlo. Už sa to opakuje asi piaty raz, čo si pamätám a ľudí to dosť mätie. Čakajú, že im naskočí zelená aj keď nestlačia tlačidlo, ako tomu bolo donedávna,„ posťažoval sa na sociálnej sieti Milan, ktorého doplnil Martin. Toho zase irituje to, že keď stlačí tlačítko 10 – 15 sekúnd predtým, ako má naskočiť chodcom zelená, čaká ďalšie kolečko červenej a až potom nabehne zelená. "To čakanie už len málokto vydrží, čiže všetci chodci chodia na červenú,“ dodal.

Semafory spravuje Kaufland…

S otázkami o problémovej križovatke a semaforoch, ktoré na nej svietia a zdržujú vodičov aj v noci, sme sa ešte začiatkom augusta obrátili na Oddelenie údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí v Banskej Bystrici. „Cestná svetelná signalizácia (CSS) na Sládkovičovej ulici pri Kauflande je v správe a majetku spoločnosti Kaufland Slovensko, ktorá požiadala mesto Banská Bystrica o odovzdanie do majetku a správy mesta,“ reagoval Jozef Gelien z MsÚ v Banskej Bystrici, podľa ktorého sa tak malo stať niekedy v októbri 2013.

…mesto ich prevezme začiatkom roka

Predmetnú CSS však ešte stále spravuje Kaufland. „V súčastnosti prebiehajú práce spojené s jej prevzatím do správy mesta Banská Bystrica – spoločnosť Kaufland odstraňuje pripomienky vznesené mestom Banská Bystrica (doplnenie CSS a doloženie projektovej dokumentácie v písomnej forme) ako aj pripomienku ODI PZ Banská Bystrica (preprogramovanie CSS),“ uviedla hovorkyňa primátora Martina Kanisová. Ako doplnila, predpokladané prevzatie do správy mesta je začiatkom roka 2014.

„Až po prevzatí do správy a majetku môže mesto Banská Bystrica vykonať úpravy na cestnej svetelnej signalizácii,“ dodal Gelien. Križovatka tak po 22:00 prejde do blikavého režimu tak, ako ostatné CSS v správe mesta Banská Bystrica.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM