Jakub Forgács Kultúra

Starý rok sa pomaly láme, čo sa chystá v Bystrici? 10 akcií, na ktorých by ste rozhodne nemali chýbať

Posledný týždeň tohto roka je tu! A s ním aj prichádza pestrá ponuka akcií, ktoré lákajú v Banskej Bystrici. Stačí si vybrať z tipov našej redakcie.

Ilustračný obrázok k článku Starý rok sa pomaly láme, čo sa chystá v Bystrici? 10 akcií, na ktorých by ste rozhodne nemali chýbať
Zdroj: TASR

HRNČIARSKY BÁL /Gejza Dusík/

28. decembra 2015 o 18:00 hod., Štátna opera

Z dvanástich operiet Gejzu Dusíka je kvalitatívnym vrcholom Hrnčiarsky bál. Námet je zasadený do revolučných rokov 1848–1849, ktoré sú v slovenských dejinách spojené s národným hnutím Štúrovcov. Príbeh sa odohráva v prostredí slovenských hrnčiarov na Záhorí.

HC' 05 iCLINIC BANSKÁ BYSTRICA – DUKLA TRENČÍN

28. decembra 2015 o 16:00 hod., Zimný štadión

Fanúšikov banskobystrického hokeja iste poteší posledný tohtoročný hokejový zápas ich obľúbencov. Barani v ňom na domácom ľade vyzvú Trenčanov.

BANSKOBYSTRICKÁ PLAVECKÁ 24 HODINOVKA

29. – 30. decembra 2015 od 12:00 hod. do 12:00 hod., Krytá plaváreň Štiavničky

Aj tento rok si môžete na banskobystrickej plavárni zaplávať úplne zadarmo. V meste pod Urpínom prebehne ďalší ročník obľúbenej plaveckej 24–hodinovky, ktorá sa teší hojnému záujmu Bystričanov aj ľudí z okolia.

CIGÁNSKY BARÓN

30. a 31. decembra 2015 o 18:00 hod., Štátna opera

Kto má rád operné umenie, nenácha si ujsť pred príchodom nového roka ani predstavenie Cigánsky barón. Spoluúčinkuje v ňom orchester, zbor a balet Štátnej opery. Koncertný majster Oldřich Husák.

TRADIČNÝ POLNOČNÝ OHŇOSTROJ NAD MESTOM BANSKÁ BYSTRICA

31. decembra 2015, Námestie SNP

Hoci posledné roky sa Banskobystričania polnočného ohňostroja na Silvestra nedočkali, teraz by sa to malo zmeniť. Okrem novoročného ohňostroja sa totiž obyvatelia mesta pod Urpínom môžu tešiť aj ohňostroja na prelome rokov.

SILVESTER 2015

31. decembra 2015, Ministry of Fun Banská Bystrica

Rozlúčiť sa so starým rokom môžete na Silvestra aj v známom banskobystrickom klube Ministry of Fun. O hudobnú zábavu sa na prelome rokov postarajú DJ Dave, DJ Mustee a DJ Drožďo.

ĽAHKÝ NOVOROČNÝ VÝKLUS V PRÍRODE

1. januára 2016 o 14:30, železničná stanica Radvaň

Ako na Nový rok, tak po celý rok. A čo padne lepšie po sviatkoch plných hojnosti a hlavne dobrého jedla? Aj vy si spolu s ďalšími Banskobystričanmi môžete vybehnúť do prírody na cca 7 kilometrový motivačný okruch urpínskou lesostepou.

NOVOROČNÝ OHŇOSTROJ S PROGRAMOM

1. januára 2016 o 16:00, Námestie SNP

Aj na Nový rok sa môžeme tešiť na program. Na Námestí SNP vystúpi slovenská vokálna skupina Fragile. Ohňostroj s hudobným sprievodom sa začne cca o 16:45 a bude zameraný na rôzne svetelné efekty a farebnosť. Potrvá približne desať minút.

NOVOROČNÝ ŠACHOVÝ TURNAJ

3. januára 2016 o 8:00, Spojená škola Kremnička

Ak máte radi šach, určite by ste nemali premeškať Novoročný šachový turnaj. pre kategórie mládeže a dospelých. Uskutoční sa, pri príležitosti 23. výročia vzniku Slovenskej republiky, priamo v našom meste.

DOBRÚ CHUŤ, VLK! /Marta Guśniowska/

3. januára 2016 o 16:00, BDNR

Hra o výnimočnom priateľstve plná humoru a nonsensu. Niekedy sa v rozprávkach stane aj čosi celkom nezvyčajné. Čo sa však musí stať, aby sa stal z vlka vegetarián a zajačik zavýjal na mesiac? Rozprávka, ktorá odhalí, ako to dopadne, keď sa výchovy malého zajačika ujme starnúci uhundraný vlk.

Čítajte tiež:

Zažite posledný mesiac roka v Bystrici zaujímavo: TOP 10 akcií, na ktorých by ste rozhodne nemali chýbať

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM