Jakub Forgács Rôzne Správy

Srdce Slovenska ukrýva VÝNIMOČNÉ miesto: Zažiarilo v KULTOVOM filme Vlčie diery, VIDEO a FOTO

Hľadáte tip na letný výlet v lone slovenskej prírody? Skalné bralo neďaleko osady Rybie vás zaujme nielen svojou monumentálnosťou.

Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Vedeli ste, že neďaleko Banskej Bystrice bola nafilmovaná jedna z vrcholných scén legendárneho filmu Vlčie diery? Konkrétne ide o miesto pri osade Rybie, resp. Rybô.

Ikonické miesto

Pod úchvatným skalným masívom nájdete posedenie aj informačnú tabuľu, ktorá návštevníkom ozrejmí význam tohto miesta a zábery z filmu, ktoré tu boli natočené.

Dielo režiséra Paľa Bielika z roku 1948 patrí do zlatej klenotnice slovenskej filmovej tvorby. Bratia Svrčinovci sa v ňom postupne vyrovnávajú s nevyhnutnosťou boja proti fašizmu. Vo filme boli použité autentické zábery zo SNP a ukážu sa v ňom viacerí významní herci ako Mikuláš Huba, Ladislav Chudík, František Dibarbora, Jozef Budský, Karol L. Zachar či Viliam Záborský, no zapojili sa aj miestni obyvatelia.

Osada Rybie je však známa aj smutnou udalosťou. Pred sto rokmi bola zasypaná najtragickejšou lavínou v histórii Slovenska. Viac sa dočítate TU.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Ďalšie tipy na výlety

V OBRAZOCH: Skalné bralo, kde sa točili legendárne Vlčie diery
8
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM