Marcel Páleš Hokej

Spokojnosť Országha po zápase s Nitrou: Porazili sme dobre rozbehnuté mužstvo!

Úvod zápasu síce lepšie zvládali hostia, víťazstvo mali napokon vo svojej réžii Barani. Pod Urpínom si domáci poradili s tímom spod Zobora. Po Košiciach tak podali ďalší dobrý výkon.

Ilustračný obrázok k článku Spokojnosť Országha po zápase s Nitrou: Porazili sme dobre rozbehnuté mužstvo!
Zdroj: Webnoviny.sk

V Banskej Bystrici začali lepšie hostia, prvú tretinu vyhrali na strely 14:9, ale po nevyužitých šanciach Chrenka, Mráza a Piačku sa nemohli radovať. Najväčšiu príležitosť spálil v 15. min Kafka, ktorý pred odkrytou bránkou zle trafil puk. Domáci strelili gól v 18. min. Do útočného pásma sa dostal Lunter, ktorý spoza hráča z medzikružia dobre namieril. Nitra mohla odpovedať do prestávky Tománkom v presilovke, ale Košarišťan si postrážil priestor pri pravej žrdi.

Barani s prehľadom víťazstvo udržali

Druhá tretina patrila Banskobystričanom. V 25. min sa dobre zorientoval pred debutujúcim Lakosilom Lunter, zvrtol sa na malom priestore a jeho háčik bol excelentný a hlavne gólový. Hráči spod Zobora odpovedali o 38 sekúnd neskôr. Najprv Stümpelovi skĺzol puk z hokejky pred odkrytou bránkou, ale potom prihral Tománkovi, ktorý sa predral pred bránkovisko a znížil na rozdiel gólu. Ani tento stav však dlho netrval, pretože v 27. min tretiemu útoku „baranov“ vyšiel rýchly protiútok a Lamper iba usmernil puk popod Lakosilove betóny.

HC‘05 Banská Bystrica – HK Nitra 4:1 (1:0, 3:1, 0:0)

• Góly: 18. Lunter (Zigo, Kadura), 25. Lunter (Zigo, Lamper), 27. Lamper (Lunter, Zigo), 32. Lunter (Lamper, Zigo) – 26. R. Tománek (Stümpel)
  • Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: M. Bača (Nitra) 5+DKZ za napadnutie, presilovky a oslabenia: 0:0,
  • rozhodovali: M. Novák, Lokšík – Gajan, Tornay,
  • 1486 divákov
  • zostava Banská Bystrica: Košarišťan – Lepine, Saracino, Macháček, James Martin, Predajniansky, Rosandič, Gachulinec, Bambúch – M. Hudec, White, R. Konečný – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Lunter – Kadura, R. Gašpar, Dolník
  • zostava Nitra: Lakosil – P. König, Ordzovenský, Nádašdi, D. Milo, F. Kuzma, M. Bača, Ďurkech, M. Novák – Pupák, Stümpel, R. Tománek – H. Ručkay, Miroslav Kováčik, J. Ručkay – Bajtek, T. Chrenko, M. Segľa – Piačka, Lelkeš, R. Mráz

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Sme spokojní s výsledkom. Porazili sme mužstvo, ktoré je dobre rozbehnuté, ale musím konštatovať, že nie všetko bolo ideálne z našej strany. Párkrát nás podržal brankár Košarišťan a som rád, že sa chytili chalani z tretej lajny. Strelecky bol na tom veľmi dobre hlavne Mário Lunter, čo je prínos. Napriek tomu, že sme vyhrali, u niektorých hráčov boli dosť výrazné výpadky.“

Antonín Stavjaňa (tréner Nitry): „Musím konštatovať, že moji hráči nemali trpezlivosť, aby dodržali stanovenú taktiku. Nemali ani srdiečko aby sa presadili pri bránke súpera. Nechali sa strhnúť, nehrali poctivú defenzívu a urobili aj individuálne chyby. To všetko prinieslo výsledok 4:1 pre domácich. Musím ešte pochváliť brankára Lakosila, ktorý vyriešil niekoľko ťažkých situácií.“