Jakub Forgács Správy

Smutný osud bystrických ihrísk Buď fit: Mesto sľubovalo opravy, situácia sa však zmenila

Mali byť určené pre všetkých od 15 rokov a slúžiť na posilňovanie. Bystričania si však na nich už nezacvičia.

Ilustračný obrázok k článku Smutný osud bystrických ihrísk Buď fit: Mesto sľubovalo opravy, situácia sa však zmenila
17
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Pred rokom sme vám priniesli článok o schátraných ihriskách Buď fit v Bystrici. Nachádzali sa v areáli futbalového štadióna v Radvani, v areáli bývalej základnej školy Okružná, vo vnútrobloku v Podlaviciach aj na Severnej ulici. Mali byť určené pre všetkých od 15 rokov a slúžiť na posilňovanie svalových partií, vykonávanie statického, či dynamického strečingu, ale aj na realizovanie funkčného tréningu.

Plánované opravy

Na všetky ihriská sme sa vtedy boli pozrieť osobne. Konštrukcie boli rozkývané, chýbalo hrazdy alebo celé stanovištia, vypadávali drevené priečky… Hoci aj to najstaršie malo iba päť rokov, už roky všetky chátrali a mnohé ich stanovištia boli v dezolátnom stave.

Ešte pred rokom sme spýtali kompetentných, čo so schátranými ihriskami bude ďalej. „Do budúcnosti sa plánuje len oprava ihriska Buď fit v Podlaviciach. Pôjde o opravu prvkov, ktoré sú v relatívne dobrom stave a dajú sa uviesť do podoby, aby plnili účel. Ostatné prvky budú v Podlaviciach odstránené. Na ihrisku Okružná sa pristúpi k oprave, alebo úplnej výmene za železné prvky, ale až po vyriešení oplotenia areálu a vyčlenení finančných prostriedkov na obstaranie nových prvkov. Na ihrisku v Radvani sa budúci rok plánuje veľká rekonštrukcia celého areálu, takže prípadné Buď fit ihrisko alebo sa workoutové ihrisko bude riešiť až následne,“ uviedla vtedy hovorkyňa primátora Dominika. Mojžišová.

Situácia sa zmenila

Dnes je už situácia podstatne iná a obnovy sa vraj dočká len jeden z areálov. „Spomínané ihriská Buď Fit v Podlaviciach a na Okružnej ulici musel ZAaRES úplne zrušiť, nakoľko sa tam nachádzali poškodené prvky, ktoré boli životu nebezpečné pre obyvateľov. K dezolátnemu stavu veľkou mierou prispeli vandali a neprispôsobiví obyvatelia, a to aj napriek zvýšeným hliadkam mestskej polície a kamerovému systému. V prípade ihriska Radvaň sa plánuje rekonštrukcia celého areálu,“ uviedla v pondelok Mojžišová.

„Pokiaľ ide o ihrisko na Severnej ulici, prvky neboli certifikované, preto ich mesto neprijalo od darcu do svojho majetku. Začiatkom roka však boli nebezpečné prvky odstránené, aby sa zabránilo prípadným úrazom,“ hovorí hovorkyňa, ktorá potvrdila, že na mieste pôvodných ihrísk, s výnimkou Radvane, sa nateraz s novými ihriskami nepočíta.

Pozrite si vo fotogalérii spred roka zábery z chátrajúcich ihrísk Buď fit v Bystrici!

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Pohľad na zaplakanie. Bystrické ihriská Buď fit v dezolátnom stave
17
Galéria
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie