Iné športy

Slová plné neistoty: Takto zareagoval Tóth na odklad olympijských hier v Tokiu

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) v utorok oficiálne rozhodol o odložení olympijských hier v Tokiu na rok 2021. Prečítajte si reakciu bystrického chodca Mateja Tótha.

Ilustračný obrázok k článku Slová plné neistoty: Takto zareagoval Tóth na odklad olympijských hier v Tokiu
7
Galéria
Zdroj: Matej Tóth

Najväčšie športové podujatie sa malo pôvodne konať od 24. júla do 9. augusta 2020. V plánovanom termíne 25. augusta až 6. septembra sa neuskutočnia ani paralympijské hry. Ako na túto skutočnosť zareagoval obhajca zlata z OH 2016 v chôdzi na 50 km Matej Tóth?

„Rozhodnutie posunúť hry je najlepšie pre väčšinu ľudí v športovom hnutí a záujmy jednotlivca musia ísť bokom pre dobro väčšiny. Hoci pre mňa to nie je dobré,“ uviedol Tóth

„Nevidím veľmi optimisticky, že by som mal absolvovať ešte ďalšiu prípravu a predĺžiť si kariéru o rok,“ priznal.

Ako poznamenal, nehovorí ešte definitívne, že končí. „Chcem si to prebrať s mojím zamestnávateľom VŠC DUKLA Banská Bystrica. Rozhodnutie neurobím sám v mojej hlave. Pokúsim sa udržať sa ešte v nejakej základnej forme, aby som prípadne mohol zareagovať ešte nejakým štartom,“ vysvetlil Tóth.

„Je tu ešte veľa premenných, preto by som nechcel všetko len tak zavesiť na klinec. Rozhodnutie chcem dať v inom rozpoložení, v akom som teraz,“ dodal na záver.

V OBRAZOCH: Spoznáte známych Bystričanov na fotkách v rúškach?
7
Galéria
Zdroj: Matej Tóth
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie