Jakub Forgács Správy

Skrášľovanie Bystrice pokračuje: Po podchode príde v meste na rad ďalšie vylepšenie!

Naše mesto bude opäť o niečo krajšie. Svoju ruku k dielu tentoraz priložia aj samotní Banskobystričania. Tí spoja svoje sily pre dobrú vec.

Ilustračný obrázok k článku Skrášľovanie Bystrice pokračuje: Po podchode príde v meste na rad ďalšie vylepšenie!
Zdroj: TASR

Ako sme vás nedávno informovali, mladí študenti iba pred pár dňami skrášlili známy banskobystrický podchod. Ich nevšedný počin sa stretol s pozitívnou reakciou ľudí. Nejde však o jediné skrášľovania v našom meste. Aktívnych ľudí je v našom meste hneď viacero. Dôkazom je aj nápad Banskobystrického okrášľovacieho spolku, ktorý namaľuje zábradlie mosta pri Železničnej stanici Mesto, známej aj ako Malá železničná stanica. Cieľom projektu je ukázať ľuďom, že stačí málo, aby sa veci začali hýbať správnym smerom a aby sa dosiahla zmena.

Banskobystrický okrášľovací spolok je v Banskej Bystrici známy svojimi dobrovoľníckymi aktivitami, ktoré pravidelne organizuje. „V mesiaci jún mali dobrovoľníci a aktivisti možnosť prísť na brigádu v Bašte pri Lazovnej bráne, ktorú organizoval spolu s Občianskym združením Laputa, ako aj na jedinečnú udalosť – Športiádu seniorov – športovú olympiádu pre seniorov, ktorá sa dočkala krásnej účasti a odozvy. Pred prázdninami sme sa rozhodli ešte zorganizovať dobrovoľnícku akciu maľovanie zábradlia na moste pred malou železničnou stanicou," povedala Diana Vigašová z BBOS.

V sobotu o 9:00 sa dobrovoľníci stretnú pred Železničnou stanicou Mesto, aby vlastnými silami dokončili vzhľad zábradlia na moste, ktoré je momentálne natreté len základným náterom a môže opäť začať hrdzavieť. Akciu podporilo Mesto Banská Bystrica, ktoré neváhalo pomôcť a venovalo dobrovoľníkom na akciu farby.

„Teší ma, že naše združenie má dobrú spoluprácu s mestom Banská Bystrica a jeho predstaviteľmi, ktorí neváhali podporiť niekoľkokrát naše brigády v Bašte pri Lazovnej bráne a boli mimoriadne ústretoví aj pri tejto našej aktivite. Výborne sa nám komunikovalo s Oddelením údržby miestnych komunikácií a inžinierskych sietí, konkrétne s p. Hláčikovou, ako aj s viceprimátorkou mesta, p. Čižmárovou. Keďže s aktivitou sme sa zapojili aj do grantu pre optimistov od Nadácie Orange, získali sme aj ich podporu a budeme môcť zabezpečiť dobrovoľníkom ochranné pomôcky aj pitný režim," dodala Vigašová.

Banskobystrický okrášľovací spolok sa akciu zabezpečí farby, pracovné rukavice, štetce, kartóny pod zábradlie, riedidlo, reflexné vesty, pitný režim a občerstvenie. Dobrovoľníci, ktorí si nájdu čas, budú mať zabezpečené všetky pomôcky na prácu. Podľa organizátorov vyššia účasť ľudí na akcii znamená nielen rýchlejšie dokončenie maľovania zábradlia, ale aj jasné preukázanie záujmu verejnosti podieľať sa na riešení vecí verejných.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM