Jakub Forgács Správy

Situácia v bystrickej nemocnici sa zhoršuje: Pacientov s ochorením COVID-19 pribúda

Nemocnica vyzýva, aby sme sa všetci chránili, pretože len tak vieme spomaliť komunitné šírenie a chrániť seba a svoje okolie.

Ilustračný obrázok k článku Situácia v bystrickej nemocnici sa zhoršuje: Pacientov s ochorením COVID-19 pribúda
Zdroj: TASR/AP

V posledných dňoch sa čoraz častejšie stretávame s vyššími počtami nakazených pacientov a zdravotníkov, preto sa Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta (FNsP FDR) v Banskej Bystrica rozhodla oznamovať počet ležiacich pozitívnych pacientov a pozitívne otestovaných zamestnancov. Nemocnica o tom informovala na svojej facebookovej stránke.

Výzva nemocnice

„Mali by sme byť však voči sebe viac kritickí. Všetci máme obavy o seba, našich blízkych avšak, prosíme vás, aby ste sa snažili držať si odstup a aby vyhrával len zdravý rozum,“ vyzýva nemocnica.

„Hejtovanie a šírenie informačných bublín, ešte nikdy nikomu nepomohlo, len komplikuje atmosféru v spoločnosti. Je veľmi dôležité, aby sme sa všetci chránili, len tak vieme spomaliť komunitné šírenie a chrániť seba a svoje okolie,“ píše sa ďalej na stránke.

Pacientov pribúda

Ešte vo štvrtok sme vás informovali o troch pacientoch s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19. Odvtedy toto číslo značne narástlo.

„K dnešnému dňu (pozn. red.: pondelok 5.10.) je vo FNsP FDR desať pacientov s ochorením COVID-19, z toho na umelej pľúcnej ventilácii sú traja. Počet pozitívne testovaných zamestnancov je 12,“ uvádza nemocnica.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie