Jakub Forgács Správy

Sestra z bystrickej nemocnice získala významné ocenenie. Udelili jej Biele srdce

Monika Trnovcová, ktorá pôsobí v nemocnici ako vedúca odboru ošetrovateľstva, získala ocenenie v kategórii – sestra manažérka.

Ilustračný obrázok k článku Sestra z bystrickej nemocnice získala významné ocenenie. Udelili jej Biele srdce
3
Galéria

Prestížne ocenenie Biele srdce, ktoré každoročne udeľuje Slovenská komora sestier a pôrodných asistentiek (SKSaPA) pri príležitosti Medzinárodného dňa sestier, získala aj sestra z Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) F. D. Roosevelta PhDr. Monika Trnovcová. Informovala o tom Ružena Maťašeje, hovorkyňa nemocnice.

Dvanásty ročník slávnostného odovzdávania prestížneho ocenenia Biele srdce 2019 na celonárodnej úrovni sa uskutočnilo v piatok 17. mája 2019 v Senci a ocenenie si odnieslo spolu 17 sestier v rôznych kategóriách. „Monika Trnovcová, ktorá pôsobí v nemocnici ako vedúca odboru ošetrovateľstva, získala ocenenie v kategórii – sestra manažérka,“ uviedla Maťašeje.

„Získané ocenenie je pre mňa poctou, ale najmä veľkým záväzkom. Práca námestníčky pre ošetrovateľstvo predstavuje synergiu výsledkov práce sestier, pôrodných asistentiek, praktických sestier, sanitárov a ostatných nelekárskych zdravotníckych kategórii. Za najväčšiu pridanú hodnotu svojho povolania považujem možnosť vzájomného zdieľania skúseností, vedomostí, poznatkov z praxe, ale i pracovných vzťahov, z ktorých mnohé prerástli do priateľských vzťahov. Preto ocenenie, ktorého sa mi teraz dostalo právom patrí všetkým mojím kolegyniam a kolegom. Bez ich spolupráce a podnetov, nebolo by pre mňa možné vykonávať prácu námestníčky pre ošetrovateľstvo v našej nemocnici. Ocenenie prijímam s veľkou vďakou, ale najmä pokorou,“ popisuje svoje dojmy zo získaného ocenenia Monika Trnovcová.

„Naša pani námestníčka je človek na správnom mieste. Svojimi ľudskými a odbornými vlastnosťami je vzorom pre celý kolektív. Ja osobne si na nej veľmi cením pracovitosť a nadhľad. Z celého srdca jej blahoželám a prajem veľa veľa optimizmu ,“ dodáva Miriam Lapuníková, generálna riaditeľka nemocnice.

PhDr. Monika Trnovcová pôsobí ako sestra celý svoj profesijný život vo FNsP F.D. Roosevelta, z toho 15 rokov na pozícii námestníčky pre ošetrovateľstvo (v súčasnosti je táto pozícia pomenovaná ako vedúca odboru ošetrovateľstva). Riadi odbor, pod ktorý spadá vyše 800 sestier a pôrodných asistentiek ako aj ostatný zdravotnícky personál. Aktívne sa podieľa na zefektívňovaní procesov v ošetrovateľskej starostlivosti, spolupracuje pri návrhoch na zjednodušenie ošetrovateľskej dokumentácie, pri tvorbe študijných programov pre špecializačné študijné programy, na príprave legislatívnych zmien a postupov pre zdravotnícke zariadenia. V roku 2018 sa podieľala na zriadení Domu ošetrovateľskej starostlivosti.

V OBRAZOCH: Ocenenie Biele srdce pre sestru z bystrickej nemocnice
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie