Štvrťfinále play-off medzi Banskou Bystricou a Trenčínom bolo po dvoch domácich zápasoch baranov vyrovnané. Pozrite, komu viac prialo šťastie v treťom vzájomnom stretnutí.

Ilustračný obrázok k článku Séria play off sa presunula pod hrad Matúša Čáka: O víťazovi duelu Bystrice s Trenčínom sa rozhodlo až v nájazdoch

Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili v treťom súboji štvrťfinále Slovnaft play off Tipsport Ligy nad domácou Duklou Trenčín 2:1 po samostatných nájazdoch. Rozhodujúci premenil Roman Tománek a svoj tím poslal v sérii do vedenia 2:1 na zápasy. Štvrtý duel je na programe v piatok o 17.00 h opäť v Trenčíne.

Dukla prvý domáci štvrťfinálový zápas začala aktívnejšie. Už v 2. minúte hrali hostia v početnom oslabení pre príliš veľa hráčov na ľade. V presilovej hre bol Melichárek rýchlejší ako obranca, vystrelil z pravého kruhu, ale Bacashihua betónmi skrotil jeho puk. Následná dorážka Šišovského nebola úspešná. Oba tímy šli od úvodných minút do súbojov naplno a hráči si nič nedarovali. V 8. minúte sa predviedli aj hostia. Majdanova strela od modrej čiary poriadne vystrašila Cháberu. O minútu strela z voleja v podaní Lampera našla pripraveného gólmana Dukly. Hostia z Banskej Bystrice sa snažili posielať nastreľované puky od modrej čiary na teč. O niečo podobné sa pokúšal v 15. min Ďatelinka, no ani on neuspel. V závere prvej tretiny hostia hrali prvú presilovú hru a hneď ju aj využili. Bast strelou z ľavého kruhu prestrelil Cháberu – 0:1.

Na začiatku druhej tretiny mala Dukla šancu na vyrovnanie, keď na trestnú lavicu zamieril Zigo. Gašparovičov pokus však vytesnil hosťujúci gólman nad bránku. Trenčanov úvodná možnosť vyburcovala k zvýšenej aktivite. Tlačili sa pred bránu, ale tam bezchybne vládol Bacashihua. V 27. minúte mohol poslať „baranov“ do dvojgólového vedenia kanonier Hvila, padajúci puk však zamieril tesne vedľa. V 32. minúte sa Dukle podarilo vyrovnať. Súperom odstavený Sojčík prepustil puk Dlouhému, ktorý z ľavého kruhu prestrelil Bacashihuu. O chvíľku mohol Duklu dokonca dostať do vedenia Gašparovič, keď puk poskakoval v bránkovisku, ale za čiaru sa nedostal. V závere druhej tretiny mal Trenčín šancu otočiť stav stretnutia vo svoj prospech, ale počas 42-sekundovej prevahy o dvoch hráčov nedokázal ani poriadne vystreliť.

Trenčín bol blízko k vedúcemu gólu hneď na začiatku tretej tretiny. Puk z Gašparovičovej hokejky poskakoval po bránkovej čiare, ale obrana Banskej Bystrice ho v poslednej chvíli dokázala upratať do bezpečia. Na opačnej strane dokázali hostia trafiť žŕdku. O chvíľu dorážku Ziga dokázal Chábera betónom vytesniť. V 48. minúte zabojoval v rohu klziska Švec a následnú strelu Dominika Nováka brankár chráničmi vykopol. Desať minút pred vypršaním riadneho hracieho času mohol o všetkom rozhodnúť Drgoň. Nikým neatakovaný spomedzi kruhov však namieril do stredu bránky. Riadny hrací čas o víťazovi zápasu nerozhodol a na rad prišlo predĺženie, keďže sa neujala ani strela Šmacha od modrej čiary a najmä Zigova dorážka zblízka pol minúty pred klaksónom.

Desaťminútové predĺženie napriek šanciam na oboch stranách gól neprinieslo a tak o všetkom rozhodli až samostatné nájazdy. V nich mali pevnejšie nervy hostia z Banskej Bystrice. Rozhodnutie priniesol nájazd Tománka.

Hlasy po zápse

Marcel Hanzal, tréner Trenčína: „Prvá tretina bola opatrnejšia. Každý čakal, čo sa bude diať. Presilovky nás dostali do tlaku. Tretia tretina bola vyrovnaná. V nájazdoch sme nemali šťastie, chalani chceli dať gól, ale víťazstvo si zobral hosťujúci tím.“

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: „Videli sme kvalitný a bojovný zápas. Prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej tretine sme hrali zle. Aj vďaka presilovkám sa Trenčín dostal na koňa. Ustáli sme to, hru sme vyrovnali a dotiahli sme zápas až do nájazdov, kde sme mali šťastnejšiu ruku.“

HK Dukla Trenčín – HC'05 iClinic Banská Bystrica 1:2 pp a sn (0:1, 1:0, 0:0 – 0:0, 0:1)

• Góly: 32. Dlouhý (Sojčík) – 19. Bast (Roussel, Kytnár), rozh. nájazd Tománek
  • Rozhodovali: M. Novák, Jonák – Tvrdoň, Výleta
  • Vylúčení: 2:6 na 2 min + Hlinka (Trenčín) 10 min za napadnutie hlavy a krku
  • Presilovky: 0:1