Marcel Páleš Správy

Rooseveltka po najväčšej obnove v histórii: Pozrite si, ako sa nemocnica zmenila!

Najväčšia rekonštrukcia v celej histórii Rooseveltovej nemocnice je na konci. Výsledkom rekonštrukcie známeho špitálu je oproti pôvodným dvanástim až 16 operačných sál, moderný urgentný príjem aj centrálna sterilizácia. Pozrite si, ako to tam po veľkej obnove teraz vyzerá.

Ilustračný obrázok k článku Rooseveltka po najväčšej obnove v histórii: Pozrite si, ako sa nemocnica zmenila!
Foto: Marcel Páleš / Zdroj: Dnes24.sk

Rekonštrukcia sa začala v septembri 2011. Účelom prestavby bola zásadná a komplexná modernizácia prevádzok, ktoré sú pre nemocnicu nevyhnutné, teda sály, príjem a sterilizácia.

Operovať viac a efektívnejšie

Najväčší prínos, pokiaľ ide o operačné sály, spočíva vo zvýšení kapacity sál, čo umožní operovať viac a efektívnejšie. Oddelenie centrálnej sterilizácie prešlo rekonštrukciou celkových priestorov a jeho členenia a vybavením novou prístrojovou technikou.

„Celé to stálo do 30 miliónov eur, príspevok od Európskej únie (EÚ) je na úrovni 26,5 milióna eur a, povedzme, asi dva milióny eur sú z našich nemocničných zdrojov,“ povedal riaditeľ nemocnice Vladimír Baláž.

Vyšší komfort pacientom

Vynovené a estetické priestory zabezpečia čakajúcim pacientom vyšší komfort. Kvalitné a moderné technické vybavenie rozšíri možnosti diagnostiky. Urgent bude mať vlastné RTG aj CT. Pribudla emergentná časť so zákrokovou sálou, kde bude možné ihneď operovať pacienta bezprostredne ohrozeného na živote.

„Mali sme tu možnosť vidieť niečo, za čo sa celosvetovo nemusíme hanbiť a pevne verím, že je to len začiatok,“ povedala po otvorení ministerka zdravotníctva Zuzana Zvolenská.

A teraz si pozrite vynovené priestory v našej fotogalérii…

bystrica 24/tasr

Renovované priestory urgentu a operačiek v Rooseveltovej nemocnici
22
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM