PROGRAM bystrického Kina v bazéne. Aké filmy si počas leta užijeme pod holým nebom?

Úspešný projekt mladých študentov spod Urpína pokračuje už štvrtým ročníkom. Na nádvorie bystrického gymnázia prinesie bohatú filmovú nádielku. Tentoraz predstaví rôzne tváre Európy.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku PROGRAM bystrického Kina v bazéne. Aké filmy si počas leta užijeme pod holým nebom?
Zdroj: Dnes24.sk

S blížiacim sa letom hlásia návrat aj podujatia v priestore nádvoria Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského v Banskej Bystrici. Už štvrtý ročník projektu, ktorý v netradičnom exteriéri začali organizovať miestni študenti, bude tento rok premietať iba dva mesiace, no už teraz sľubuje atraktívny, priam festivalový program. Svoje brány otvorí už 23. júna.

Program v tomto roku nesie podnázov Tváre európskeho filmu a chce poukázať na rôznorodosť tvorby na našom kontinente. „V týchto časoch považujeme za dôležité upozorniť aj u nás na to, že európsky priestor, ktorý sa nás bezprostredne dotýka, nie je jednofarebný a žije mnohými príbehmi. Ako to už býva, niektoré z nich nás tešia viac, niektoré menej,“ hovorí o programe dramaturg Slavo Sochor a dodáva, že program tento rok možno prinesie aj ďalšie prekvapenia, no je predčasné o nich hovoriť.

Program tohto ročníka otvorí film Martina Šulíka Všetko čo mám rád (23.6.), ktorý iba deň predtým absolvuje svoju obnovenú slovenskú premiéru na Art Film Feste v Košiciach. Netypické spracovanie tragédie koncentračných táborov o týždeň na to ponúkne maďarský triler Saulov syn (30.6.). Do Nemecka nás prenesie Victoria (6.7.). Súčasná dráma o mladej Španielke, ktorá zažije divokú jazdu berlínskou nocou, je výnimočná najmä spracovaním, bola totiž natočená digitálnou kamerou na jeden záber.

V ďalších týždňoch program v bazéne ponúkne napríklad dokument V pivnici (14.7.) o zvláštnostiach skrytých v suterénoch našich rakúskych susedov, ďalej najnovší film Paola Sorrentina, režiséra Veľkej nádhery, s názvom Mladosť (21.7.), ale aj špeciálny Večer s Mirom Remom (28.7.), dokumentaristom, ktorý stojí napríklad za filmom o ilavských väzňoch Comeback, ale aj za kontroverznou snímkou Cooltúra, ktorá sa kvôli „zákazu“ nedostala do kín.

Na august organizátori pripravili okrem iného aj premietanie úspešného slovenského filmu Eva Nová (4.8.), v hlavnej úlohe s Emíliou Vášáryovou. Nasledovať bude premiéra maďarského dokumentu Flákač (11.8.) o sile mladého rebela vzoprieť sa svojmu neľahkému osudu a tohtoročný filmový program uzatvorí nová česká snímka Rodinný film (18.8.) mladého režiséra Olma Omerzu, ktorý vďaka čerstvému a ľahko ironickému pohľadu na súčasnú rodinu zaznamenal úspech naprieč svetovými festivalmi.

Program – Kino v bazéne 2016

  • 23.6. – film: Všetko čo mám rád
  • 30.6. – film: Saulov syn
  • 6.7. – film: Victoria
  • 14.7. – film: V pivnici
  • 21.7. – film: Mladosť
  • 28.7. – Večer s Mirom Remom
  • 4.8. – film: Eva Nová
  • 11.8. – film: Flákač
  • 18.8. – film: Rodinný film

Na všetky podujatia je vstup voľný.

Čítajte tiež:

Obľúbené Kino v bazéne je späť: Ako otvorí štvrtý ročník sledovania filmov pod holým nebom?

Čo prinesie prvý júnový týždeň do Bystrice? 10 tipov na relax a zábavu

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame