Ivana Kováčiková Kultúra

Čo prinesie prvý júnový týždeň do Bystrice? 10 tipov na relax a zábavu

Ani sme sa nenazdali a už nám na dvere klope jún. Aj na prelome mesiaca sa v Bystrici môžeme tešiť množstvo zaujímavých akcií. Prinášame vám ich prehľad v jednom článku.

Ilustračný obrázok k článku Čo prinesie prvý júnový týždeň do Bystrice? 10 tipov na relax a zábavu
Foto: Ivana Kováčiková / Zdroj: Dnes24.sk

ŠPORTOVÁ OLYMPIÁDA DETÍ MATERSKÝCH ŠKOL

1. jún 2016, o 9:00, Štadión SNP, Štiavničky

V stredu 1. júna sa koná 21. ročník detskej Športovej olympiády detí materských škôl o putovný pohár primátora mesta Jána Noska. Nebude chýbať Olympijský tanček, olympijská hymna a sľub pretekárov pri olympijskom ohni. Športové zápolenie zakončí kolo šťastných detí, lebo vyhrávajú všetci pri podpore olympijského ducha športového zápolenia.

ARS POETICA NEOSOLIENSIS

2. jún 2016 o 15:30, Námestie SNP, Banská Bystrica

Mesto Banská Bystrica pozýva na literárne poobedie s Miroslavom Kapustom Ars Poetica Neosoliensis. Medzi poetmi sa predstavia: Juraj Kuniak, Ján Kudlička, Rudolf Jurolek, Zuzana Kuglerová, Ondrej Kalamár a Ján Petrík. O hudobný doprovod sa postará Tomáš Pohorelec band.

DNI ENERGIE

3. jún 2016 o 10:00, Námestie SNP, Banská Bystrica

Celodenné osvetové podujatie DENS 2016, ktoré organizuje portál Energie pre Vás. Prinesie zaujímavé stanovištia, kde nájdete úsporné technológie, akými sú solárne systémy, tepelné čerpadlá či peletové kotle, ale aj vozidlá jazdiace na výhodnejší zemný plyn (CNG), elektromobil a tiež sa dozviete viac o výhodách systémov centrálneho zásobovania teplom.

FRANCÚZSKY DEŇ V ZÁHRADE

3. jún 2016 o 12:00, Záhrada Centrum nezávislej kultúry

Alliance Française Banská Bystrica vás pozýva do exteriéru na národné finále súťaže frankofónnej piesne „Spievam po francúzsky“. Predstaví sa 18 súťažiaciach, ktorí budú rozdelení do troch vekových kategórií. Finále začne o 15:30. Hudobný program bude zahŕňať dve vystúpenia, a to Allena Gracea, austrálskeho hudobníka z Mníchova, ktorý predstaví bretónske piesne s malými gajdami aj s veľkými gajdami. Potom si vo vnútri môžte vypočuť popový koncert Benjamina Piata, francúzskeho speváka z Angers. A netreba zabudnúť na petang, ktorý môžte hrať od skorého poobedia a na palacinky!

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ

3. jún 2016 o 15.00, Park pod pamätníkom SNP

Medzinárodný deň detí v Bystrici bude zaručene nezabudnuteľný! Bohatá nádielka atrakcií od sokoliarov, cez Klauniádu, až po bezplatný vláčik Pretórium poteší nielen najmenších. Hlavným bodom programu bude vystúpenie speváčky Celeste Buckingham. Deň detí uzatvorí nádherný denný ohňostroj.

TOWER RUNNING

3. jún 2016 o 17:30, Europa Shopping Centre

V piatok prebehne 2. ročník v behu po schodoch – v Europa Business Centre v Banskej Bystrici. Prvý pretekár vybehne v čase o 17.30 hod a postupne v intervaloch ďalší pretekári.Trasa podujatia je rovnaká ako v 1. ročníku – nábeh 120 m a potom prevýšenie 85 m. Príďte si vyskúšať túto netradičnú disciplína a zistiť ako rýchlo vybehnete 22 poschodí.

MAJSTROVSTVÁ SLOVENSKEJ REPUBLIKY U11

3. 6 – 5.6. 2016 o 9:30, Športová hala Dukla na Štiavničkách

V piatok začínajú aj majstrovstvá SR mladších minižiakov, ktoré budú prebiehať v športovej hale Dukla na Štiavničkách. Zápasy odohrá 6 najlepších družstiev. Na finálový turnaj postupujú dve najlepšie družstvá z troch regionálnych oblastí. Finálový turnaj bude vyvrcholením dlhodobej súťaže a v nedeľu v popoludňajších hodinách spoznáme nového majstra v kategórii mladších minižiakov. Príďte podporiť naše mladé basketbalové nádeje.

FARBÁM NEUJDEŠ

4. jún 2016 o 13:00, Park pod Pamätníkom SNP

Zažite najfarebnejší beh svojho života. Farbám neujdeš je zábavný charitatívny 5 kilometrový beh, pri ktorom je pre bežcov na každom kilometri pripravená farebná zóna, kde sú zasypávaní práškovými Hedon farbami. A pozor! V piatej zóne na vás čaká prekvapenie. Ale tým beh zďaleka nekončí, nasleduje bohatý sprievodný program, kde vyvrcholením je hromadné vyhadzovanie farieb.

FULL FIGHT 2

4. jún 2016 o 19:00, Zimný štadión Banská Bystrica

Gala večer zápasov MUAY THAI, K-1 a MMA v 9 metrovej klietke. Slovenská vojna v strednej váhe pre silnejšie povahy. V zápasoch uvidíte to najlepšie zo Slovenska, Česka aj Ruska.

RIGOLETTO

4. jún 2016 o 20.30, Amfiteáter Paľa Bielika

Jedna z najznámejších opier Giuseppe Verdiho v 3 dejstvách. Predloha Rigoletta, Hugova dráma Kráľ sa zabáva, je žriedlom veľkých vášní, inšpiračným zdrojom spoločensko-kritického pohľadu, ale aj pohnútkou vytvoriť dojímavý intímny príbeh. Hlavný hrdina, dvorný šašo a panský prisluhovač Rigoletto, stojí pred dilemou: prežiť v nemravnom prostredí za každú cenu – alebo sa postaviť na odpor?

Čítajte tiež:

Ľudí lákajú úchvatnými scenériami. Rozhľadne v kraji, ktoré rozhodne stoja za návštevu

Profesorka bystrického gymnázia ukázala guráž. Pred 100 rokmi založila prvý dievčenský skautský oddiel

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM