Jakub Forgács Správy

Primátor Gogola prijal veľvyslankyňu dobrej vôle z USA: Michelle Kwanová s ním hovorila o diplomacii

Primátor mesta Banská Bystrica včera prijal v budove Radnice Michelle Kwanovú, veľvyslankyňu dobrej vôle a poradkyňu pre kultúrne záležitosti Ministerstva zahraničných vecí Spojených štátov amerických.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Gogola prijal veľvyslankyňu dobrej vôle z USA: Michelle Kwanová s ním hovorila o diplomacii
Zdroj: Dnes24.sk

Michelle Kwanová sa na prijatí zúčastnila v rámci diplomatickej návštevy Banskej Bystrice, kde okrem prijatia na Radnici absolvovala stretnutie so žiakmi Gymnázia J.G. Tajovského a študentmi Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov Univerzity Mateja Bela. Na Slovensko pricestovala na pozvanie veľvyslanca USA na Slovensku, Theodore Sedgwicka. Ako ambasádorka dobrej vôle cestuje Michelle Kwanová po svete, šíri a prezentuje americké hodnoty mládeži.

Počas trojdňovej návštevy Slovenska zavítala aj do Bystrice

Jej príchod na Slovensko mal pre ňu zaujímavú príchuť. Starý otec jej manžela totiž pracoval v roku 1948 na konzuláte v Československu a dnes má na veľvyslanectve v Bratislave svoje pamätné miesto. O Slovensku sa vyjadrila ako o krásnej krajine, kde žijú milí a príjemní ľudia.

„Okrem Bratislavy som navštívila aj Banskú Bystricu vďaka tomu, že mi veľvyslanec Sedgwick povedal, že je veľmi dôležité vidieť nielen hlavné mesto, ale aj cestovať po krajine,“ povedala Kwanová. V rámci svojej trojdňovej návštevy na Slovensku sa stretla aj s vládnymi predstaviteľmi.

Hovorilo sa o dôležitosti neformálnej diplomacie

„Michelle Kwanová je veľmi milá, bezprostredná a inšpirujúca žena. Jej diplomatická činnosť podporená športovými skúsenosťami a úspechmi, môže byť veľmi prospešná pre mladých ľudí, ktorí chcú v živote niečo dokázať. Som veľmi rád, že mesto Banská Bystrica mohlo hostiť takúto významnú osobnosť,“ zhodnotil primátor mesta Peter Gogola.

S primátorom hovorili o dôležitosti neformálnej diplomacie. Michelle Kwanová pripomenula, že šport a diplomacia sa dajú skĺbiť a ich spojenie je veľmi prospešné. Na otázku primátora, prečo sa rozhodla vstúpiť do diplomatických služieb odpovedala, že celý život jej niekto pomáhal, či už to bol tréner, choreograf alebo rodičia a ona sa rozhodla splatiť tento dlh spoločnosti.

Text a foto: Martina Kanisová, hovorkyňa primátora

Primátor Gogola prijal veľvyslankyňu dobrej vôle z USA: Michelle Kwanová s ním h
3
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM