Jakub Forgács Správy

Prezidentka vymenovala 8 nových sudcov: Kto posilní súd v Bystrici?

Hlava štátu vo svojom príhovore povzbudila novovymenovaných sudcov. Stávajú sa podľa nej súčasťou novej generácie sudcov, s ktorou sú spojené pozitívne očakávania.

Ilustračný obrázok k článku Prezidentka vymenovala 8 nových sudcov: Kto posilní súd v Bystrici?
7
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann

Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok v Prezidentskom paláci v Bratislave vymenovala do funkcie osem nových sudcov všeobecných súdov bez časového obmedzenia.

S očakávaním spravodlivosti

Hlava štátu vo svojom príhovore povzbudila novovymenovaných sudcov. Stávajú sa podľa nej súčasťou novej generácie sudcov, s ktorou sú spojené pozitívne očakávania. „Potrebujeme kvalitné, čestné sudcovské osobnosti. Moje vymenovanie do funkcie sudcu berte ako prejav dôvery vo vás, dôvery, že takýmito osobnosťami v súdnictve budete,“ vyhlásila.

Sudcov zároveň upozornila, že sudcovská nezávislosť nie je privilégium, či výsada sudcov, ale ústavné právo občanov, ktorí budú od nich očakávať spravodlivosť. „Nezávislosť však nestačí, ak nie je doplnená druhým dôležitým pilierom, a tým je zodpovednosť. Iba zodpovedný výkon nezávislej súdnej moci môže viesť k naplneniu jej poslania a budovaniu dôvery v spravodlivosť na Slovensku,“ doplnila Čaputová.

Prezidentka sudcom tiež pripomenula, že súčasťou naplnenia dôvery v spravodlivosť je aj to, že všetky hodnoty a pravidlá, ktoré sudca presadzuje, zároveň rešpektuje a dodržiava aj ako súkromná osoba. „Osobná integrita sudcu je fundament, na ktorom stojí výkon sudcovského povolania. Čaká vás veľa práce, aby ste si osvojili najlepšie spôsobilosti pri výkone vášho nového povolania. Neustále rozvíjaná odbornosť vám určite dodá aj dostatočné sebavedomie na to, aby ste z doterajšej praxe a zažitých postupov vybočili, keď to budete považovať za správne,“ skonštatovala hlava štátu.

Posila v Bystrici

Medzi novovymenovanými sudcami je aj Michal Trúsik s pridelením na Okresný súd Banská Bystrica

Ďalšími sudcami sa stali Michal Calko s pridelením na Okresný súd Bardejov, Andrea Gulčiková s pridelením na Okresný súd Žilina, Eva Krošlák Cmerová, hosťujúca sudkyňa pre obvod Krajského súdu v Trnave, Michaela Perďochová s pridelením na Okresný súd Žilina, Michaela Svoreňová s pridelením na Okresný súd Zvolen, Boris Šiška, hosťujúci sudca pre obvod Krajského súdu v Nitre a Simona Vráblová, hosťujúca sudkyňa pre obvod Krajského súdu v Trnave.

V OBRAZOCH: Prezidentka vymenovala do funkcie osem sudcov všeobecných súdov
7
Galéria
Zdroj: TASR/Martin Baumann
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM