Jakub Forgács Správy

Prepojenie akademickej pôdy s praxou. Na UMB otvorili unikátne centrum

Bystrická Univerzita Mateja Bela sa môže pochváliť novinkou. Medzinárodné vzdelávacie centrum má smelý cieľ. Vychovávať špičkových expertov.

Ilustračný obrázok k článku Prepojenie akademickej pôdy s praxou. Na UMB otvorili unikátne centrum
Zdroj: TASR

Mimovládna organizácia GLOBSEC v spolupráci s banskobystrickou Univerzitou Mateja Bela (UMB) otvorila v Banskej Bystrici medzinárodné vzdelávacie centrum pre mladých analytikov a bezpečnostných expertov GLOBSEC Academy Centre. „Našou ambíciou je vyhľadávať a spájať perspektívnych mladých ľudí a vychovávať z nich špičkových expertov,“ uviedla Martina Šinkovičová, projektová manažérka GLOBSEC Academy Centre.

Sídlo akadémie je na pôde UMB, ktorej absolventmi sú mnohí z organizátorov medzinárodnej konferencie GLOBSEC. Tá je už desať rokov uznávanou platformou pre najvýznamnejších politikov, diplomatov a stratégov, ktorí raz za rok v hlavnom meste hľadajú odpovede na závažné bezpečnostné otázky.

„GLOBSEC Academy Centre stojí na štyroch obsahových pilieroch, ktoré dnes dominujú, obrana a bezpečnosť, energetika, budúcnosť Európy a európske susedstvo,“ zdôraznil Róbert Vass, prezident organizácie GLOBSEC.

„V našich podmienkach ide o jedinečnú kreatívnu iniciatívu, ktorá prináša nové príležitosti pre prepojenie akademickej sféry s praxou v oblasti medzinárodných vzťahov a je ďalším dôkazom kvality, vitality, dynamiky a pozitívnej energie talentovaných študentov a absolventov Fakulty politických vied a medzinárodných vzťahov UMB,“ dodal Peter Terem, prodekan pre vedu a výskum tejto fakulty.

Čítajte tiež:

Ako stráviť posledný aprílový týždeň? Program ako vyšitý pre Bystričanov

http://bystrica.dnes24.sk/…banos-235829

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie