Správy

Premýšľate, do ktorej škôlky zapíšete svoje DIEŤA? Známe sú termíny DOD aj ZÁPISOV

Na DOD sa zákonní zástupcovia detí dozvedia viac o škôlke, jej zameraní a uvidia, ako vyzerajú priestory a vonkajší areál zariadení, ktoré budú ich ratolesti navštevovať.

Ilustračný obrázok k článku Premýšľate, do ktorej škôlky zapíšete svoje DIEŤA? Známe sú termíny DOD aj ZÁPISOV
7
Galéria
Zdroj: TASR/František Iván

Zápisy detí do materských škôl (MŠ), ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Banská Bystrica, na školský rok 2024/2025 sa uskutočnia v máji. Predchádzajú im dni otvorených dverí (DOD), ktoré si 27 škôlok pripravilo v rôznych termínoch počas apríla (pozn. red.: na nasledujúcej strane). TASR o tom informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

Spoznanie škôlok

Na DOD sa zákonní zástupcovia detí dozvedia viac o škôlke, jej zameraní a uvidia, ako vyzerajú priestory a vonkajší areál zariadení, ktoré budú ich ratolesti navštevovať.

„Veríme, že rodičia využijú možnosť spoznať naše škôlky bližšie. Získajú tak informácie z prvej ruky priamo od riaditeliek a učiteliek. Miest v našich MŠ máme dostatok. Prijmeme každé dieťa, ktoré dovŕšilo tri roky,“ konštatovala vedúca Školského úradu v Banskej Bystrici Jana Odrobiňáková.

Kedy prebehnú zápisy

Zápisy do škôlok sa uskutočnia v dňoch 2. mája v 11 MŠ v centre mesta, o deň neskôr v desiatich MŠ na sídliskách Radvaň, Fončorda, Podlavice a 6. mája v šiestich škôlkach na sídlisku Rudlová – Sásová.

„Zároveň pripomíname, že pre dieťa, ktoré dosiahne k 31. augustu tohto roka päť rokov je predprimárne vzdelávanie povinné,“ zdôraznila Odrobiňáková.

Ak sa bude dieťa vzdelávať v školách mimo územia SR, zákonný zástupca do 30 dní po príchode dieťaťa do krajiny pobytu musí predložiť riaditeľovi spádovej MŠ alebo do inej škôlky, ktorú pre neho vybral, doklad s uvedením názvu a adresy školy. Ten má potvrdzovať, že dieťa ju navštevuje.

Termíny a časy DOD nájdete na nasledujúcej strane.

Ďalšie aktuálne správy

V OBRAZOCH: V bystrických MŠ pribudli dažďové záhrady, zeleň aj siete
7
Galéria
Video: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM