Hokejisti Dukly Trenčín triumfovali v nedeľňajšom zápase 20. kola Tipos extraligy na ľade HC'05 Banská Bystrica vysoko 5:1 a svoju víťaznú sériu natiahli na päť stretnutí.

Ilustračný obrázok k článku Prehra s Trenčínom očami trénera Bystrice: Čo sa týka TOHTO, odohrali sme dobrý zápas, FOTO
8
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Trenčania prišli do Zvolena, kde hrá domáce zápasy Banská Bystrica, so štvorzápasovou víťaznou sériou a s cieľom pripísať si aj piatu výhru. Úvod mali lepší hokejisti spod Urpína, keď v 45. sekunde Vašaš prešiel dopredu nikým neatakovaný a zakončil bekhendom, Valent bol proti a v druhej minúte ho ešte preveril dobrou strelou z medzikružia Šimun. Hostia pohrozili v presilovke, no Kettunen sa nepresadil, na opačnej strane bol ešte zaujímavý prienik Vašaša, ale na gólmana Dukly znovu nevyzrel. Do vedenia išli v početnej výhode hráči spod hradu Matúša Čáka. Vo ôsmej minúte prestrelil Alderson z kruhu prekvapeného Vaya. Bystričania potom nevyužili takmer dvojminútovú presilovku piatich proti trom. Faško-Rudáš neuspel z medzikružia a Lamper neprehodil puk cez betón Valenta. V ďalšej presilovke Breton neskóroval pred odkrytou svätyňou súpera. Hostia pohrozili Bezúchom, Vay zasiahol i so šťastím.

V strednom dejstve ovládli najprv hru trenčianski hokejisti. Na 0:2 zvýšil v 21. minúte Kettunen v páde zblízka povedľa betónu maďarského brankára v službách HC '05, predchádzala tomu šikovná prihrávka Aldersona. Následne to skúšal Okuliar na neistého Vaya, no pokoril ho až v 25. minúte strelou od modrej Ackered. To už sa bystrický brankár po veľmi lacnom treťom góle porúčal na striedačku a nahradil ho Gajan. Ten do prestávky nemal veľa práce, pretože Okuliar mieril v šanci vedľa žrde a jeho spoluhráči hrali zväčša presilovky. A to tri v rade, dokonca trinásť sekúnd o dvoch hráčov, no mali iba jedinú vážnejšiu príležitosť, v ktorej Drew preveril Valenta. Napokon to Bystričanom vyšlo v 39. minúte už v hre piatich proti piatim. Petrinec vystrelil spoza kruhu a tečovaný puk skončil medzi žrďami. Obranca „baranov“ tak zaknihoval premiérový gól v najvyššej súťaži.

Tretie dejstvo začali aktívne hostia, ale teč Valacha či strela Rehuša si cestu medzi žrde nenašli. Následne ožili „barani“ a Valent sa v bránke rozhodne nenudil. Zasahovať musel po prieniku Winquista a veľmi dobrých koncovkách Giertla, Lampera, Misteleho a Šimuna. V 50. minúte dostala Dukla výhodu presilovky o dvoch hráčov v trvaní 79 sekúnd a využila ju. Po teči Hecla sa puk od žŕdky odrazil pred Kettunena a ten sa nemýlil – 1:4. Banskobystričania sa však nevzdávali a naďalej útočili, strieľali, lenže mali aj smolu, pretože najprv Breton opečiatkoval ľavú žŕdku a vzápätí Winquist hornú. Trenčanom sa potom nepríjemne zranil kapitán Starosta, ktorý nastúpil na druhý zápas po predchádzajúcom vyliečenom zranení. Navyše jeho tím hral následne v oslabení, no ubránil sa, dve šance zblízka nevyužil Šimun. Posledné slovo v zápase mal po peknej kombinácii v 58. minúte Sádecký, skóroval do odkrytej bránky po tretej asistencii v zápase od Mareka Hecla – 1:5.

HC'05 Banská Bystrica – HK Dukla Trenčín 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)

• Góly: 39. Petrinec (Winquist) – 8. Alderson (M. Valach, Okuliar), 21. Kettunen (Alderson, Okuliar), 25. Ackered (Rajnoha, M. Hecl), 51. Kettunen (M. Hecl, Ackered), 58. Sádecký (M. Hecl)
  • Rozhodovali: D. Konc st., Fridrich – Synek, Stanzel
  • Vylúčení: 6:9, navyše: J. Brejčák (Banská Bystrica) 10 minút za vrazenie na mantinel
  • Presilovky: 0:2
  • Banská Bystrica: Vay – Drew, Breton, Petrinec, Ďatelinka, J. Brejčák, Demo – Lamper, Winquist, Faško-Rudáš – Vašaš, Tamáši, Vybíral – Melcher, Šimun, K. Gabor – Kraut, O. Giertl, Vyhonský – Mistele
  • Trenčín: M. Valent – Lemcke, Ackered, T. Bokroš, Starosta, E. Švec, Zeleňák, Rajnoha – Alderson, Kettunen, Okuliar – Sádecký, Paukovček, M. Hecl – Bezúch, Rehuš, M. Valach – Kukuča, J. Švec, Ferényi

Norbert Javorčík, tréner Banskej Bystrice: „Myslím si, že to nebude korešpondovať z hľadiska výsledku, ale minimálne čo sa týka pohybu, vytvárania si príležitostí a tlaku či streleckých možností, tak sme odohrali dobrý zápas. V presilovkách nám to nešlo tak ako predchádzajúci zápas. Chýbala dobrá finálna prihrávka, dobré zakončenie. Keď sme sa už k nemu dostali, tak nás aj žŕdky delili od gólu. Chýbal nám gól z presilovky, ktorý by nás viac povzbudil do toho, aby sme duel otočili.“

Ján Pardavý, tréner Trenčína: „S výsledkom môžem byť spokojný, no s hrou až tak veľmi nie. Mladý a korčuliarsky dobrý tím Banskej Bystrice nás dostával pod tlak, veľa nás forčekoval. Hlavne v prvej tretine sme robili veľa príliš jednoduchých chýb. Druhá tretina bola z našej strany lepšia až do chvíle, keď sme hrali v oslabení. Tých bolo na môj vkus až príliš veľa v tomto zápase. Potom sme stratili rytmus, niektorí hráči boli viac vyťažení, iní menej. Dôležitý bol náš štvrtý gól v tretej tretine. Ten nás upokojil a zápas dopadol pre nás dobre. Určite máme na čom stavať, napríklad na dobrom Mišovi Valentovi v bránke, avšak tie zlé veci už nemôžeme opakovať.“

Marek Hecl, tri asistencie na góly Trenčína: „Som spokojný s mojimi tromi asistenciami, no väčšia spokojnosť je s víťazstvom. S výkonom nie sme spokojní, hrali sme veľa oslabení, to si nemôžeme dovoliť pri iných tímoch. Rozhodlo to, že sme oslabenia ubránili a využili sme dve presilovky. Zápas bol priveľmi rozkúskovaný, mne sa nehralo veľmi dobre, pretože nechodím na oslabenia, menej času som tak trávil na ľade. Pre mňa to bol ťažký zápas, rovnako aj pre mojich spoluhráčov. Bystričania mali dobrý forčeking, dobre nás napádali, my sme robili chyby pri založení útoku, čiže spokojní môžeme byť azda len s tromi bodmi.“

Zábery zo zápasu nájdete v priloženej fotogalérii!

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

V OBRAZOCH: HC '05 Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín