Správy

Predsedníčka ruskej Rady federácie prijala pozvanie na oslavy SNP. Toto povedala o Dankovi

Predseda slovenského parlamentu je podľa nej jeden z mála európskych politikov, ktorí neprepisujú históriu druhej svetovej vojny.

Ilustračný obrázok k článku Predsedníčka ruskej Rady federácie prijala pozvanie na oslavy SNP. Toto povedala o Dankovi
12
Galéria

Predsedníčka ruskej Rady federácie Valentina Matvijenková prijala pozvanie šéfa Národnej rady SR Andreja Danka (SNS) na augustové oslavy výročia Slovenského národného poslania (SNP) v Banskej Bystrici. Danka dosluhujúca šéfka hornej snemovne ruského parlamentu označila za priateľa Ruska.

„Ďakujeme za pozvanie na oslavy Slovenského národného povstania a otvorene vám hovorím, že pošleme delegáciu Rady federácie,“ povedala Matvijenková na rokovaní zástupcov Rady federácie a NR SR v Moskve. Predseda slovenského parlamentu je podľa nej jeden z mála európskych politikov, ktorí neprepisujú históriu druhej svetovej vojny. „Tu vás poznajú ako vyváženého politika, ktorý má dobrý vzťah k Rusku. Poznajú vás ako človeka, ktorý prispieva k rozvoju bilaterálnych vzťahov,“ povedala.

Šéf slovenského parlamentu zdôraznil dobré vzťahy s niektorými ruskými politikmi, ktorí mu otvorili dvere aj v čase, keď bol zástupca mimoparlamentnej strany s tromi percentami preferencií. „U Rusov cítime, že je jedno, akú máme funkciu, cítime, že máte veľké srdce,“ dodal Danko. Predseda NR SR pripomenul, že na Slovensku vládnu tri parlamentné strany, s ktorými nemá vždy rovnaký názor. „Ale ja zastávam názor, že chcem mať vyvážený vzťah na západ, na východ, na sever, na juh,“ povedal Danko a dodal, že sa v politike riadi najmä srdcom.

Foto: ilustračné

V OBRAZOCH: Oslavy 74. výročia SNP v Banskej Bystrici na FOTKÁCH
12
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie