Jakub Forgács Rôzne

Prednáškové miestnosti UMB zaplnia mladí školáci. Detská univerzita oslávi v Bystrici jubileum

Ak sa chcete dostať na vysokú, niekedy nemusíte mať po maturite a prejsť náročnými pohovormi. Dôkazom je aj úspešný projekt Detskej univerzity v Banskej Bystrici. Aké témy budú žiaci preberať počas jubilejného ročníka?

Ilustračný obrázok k článku Prednáškové miestnosti UMB zaplnia mladí školáci. Detská univerzita oslávi v Bystrici jubileum
Zdroj: TASR

Aj tento rok zasadnú do univerzitných lavíc UMB žiaci základných škôl. Slávnostnou imatrikuláciou v aule Ekonomickej fakulty UMB v Banskej Bystrici odštartuje 4. júla 2016 10. ročník Detskej univerzity UMB.

Na výchovno-vzdelávacom programe sa budú žiaci základných škôl vo veku od 9 – 15 rokov stretávať od 4. do 15. júla 2016. Jednotlivé témy, primerané veku, ktoré spracovali vysokoškolskí učitelia fakúlt UMB v Banskej Bystrici, sú zamerané na:

  • Rastlinnú a živočíšnu ríšu
  • Medzinárodný obchod
  • Informačno-komunikačné technológie
  • Pohybové aktivity, ktoré spestrí športová olympiáda

Poslaním Detskej univerzity je okrem zmysluplného využitia voľného prázdninového času aj podpora záujmu detí o nadobudnutie vedomostí a zvýšenie záujmu o štúdium na vysokej škole ako aj priblížiť deťom pútavou formou nekonečný svet poznatkov, motivovať ich k spoznávaniu nových vecí a nasmerovať ich pozornosť k zaujímavým otázkam. Záštitu nad podujatím prevzali rektor UMB Vladimír Hiadlovský a primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Čítajte tiež:

FOTO: Bystrickí gymnazisti idú príkladom. Vyčistili ihriská aj mestský parčík

Akcia, akú v bystrickom parku ešte nezažili: Labyrint aj pokus o prispenie k svetovému rekordu!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM