Predĺžený víkend plný lákadiel. 10 akcií, ktoré by si Bystričania nemali nechať ujsť

Užite si voľné dni v Bystrici naplno! Inšpirujte sa tipmi z našej redakcie a vyberte si, kam skočíte počas víkendu.

Jakub Forgács

ŠPORTOVO – SPOLOČENSKÝ DEŇ

15. septembra o 10:00, futbalové ihrisko v Radvani – Kráľovej

Čakajú na vás súťaže, občerstvenie v podobe Kráľovského gulášu, domácich pagáčov, nápojov rôzneho druhu. Nebudú chýbať ani sprievodné akcie ako ako lukostreľba, ukážky juda, lezecká stena aj pre dospelých, maľovanie na tvár, psovodi, líčenie pre ženy, biatlománia a mnoho iných prekvapení.

GYMNAFEST

15. septembra o 16:00, Záhrada, Cetrum nezávislej kultúry

Aj mladí študenti majú mnohé talenty. Nenechajte si ujsť koncert talentovaných gymnazistov z Banskej Bystrice a Zvolena!

MAKE SOME NOISE

15. septembra, Ministry of Fun

V piatok večer to môžete odpáliť na párty v Ministry. Počas Make Some Noise vám zahrajú DJs: Pauli Gabrieli /CZ/, DJ Dave & DJ Mustee.

SLIVKOVÁ PARÁDA

16. septembra o 10:00, Špania Dolina

Milovníci ovocia a sladkých dobrôt si už najbližšiu sobotu prídu na svoje. V Španej Doline sa bude konať už 4. ročník Slivkovej parády.

DEŇ OBCE MALACHOV 2017

16. septembra o 10:00, Športový areál Viliama Lustiga v Malachove

V Športovom areáli Viliama Lustiga v Malachove (na ihrisku) sa bude konať Deň obce Malachov 2017. Pôjde zároveň o oslavu 690. výročia prvej písomnej zmienky o obci Malachov. Na návštevníkov čaká bohatý program.

HAVKÁRENSKÝ BEH NA KRÁLIKOCH

16. septembra o 10:00, areál Ski Králiky

Ak máte radi pohyb aj psíky, nenechajte si ujsť Havkárenský beh. Na pretekoch s hromadným štartom sa predstavia pretekári v kategóriách canicross a dogtrekking.

HIADLOVSKÝ KRUMPLOVNÍK

16. septembra o 12:00, Hiadeľ

V neďalekom Hiadli to bude žiť parádnou akciou. V obci sa chystá už 12. ročník „Hiadlovského Krumplovníka" so zaujímavými vystúpeniami, súťažami, tombolou a sprievodnými akciami pre deti. Hlavnou hviezdou večera bude hudobná skupina Duo Verona.

RUKOJEMNÍK

16. septembra o 14:00, Verejná knižnica M. Kováča

Nenechajte si ujsť jedinečnú príležitosť. V Bystrici si budete môcť zdarma pozrieť film Juraja Nvotu Rukojemník s audio komentárom.Ka­rola Trnku.

POÉZIA MESTA

16. septembra o 15:00 – 18:00, Banská Bystrica

Nezvyčajná exkurzia mestom Banská Bystrica. Zastávkami nebudú architektonicky zaujímavé budovy, pamätníky, miesta, ktoré majú historický význam alebo kde žili významné osobnosti. Na naše mesto sa pozrieme z perspektívy reálnych odkazov, nápisov alebo graffiti na budovách, múroch, lavičkách.

DANCE PARTY

16. septembra, Ministry of Fun

Ani v sobotu večer nebudete ukrátení o poriadnu tanečnú zábavu. Na Dance Party v Ministry sa predstavia DJ Izzy & DJ Lopez.

Pozrite si v priloženej fotogalérii aj zábery z 360. Radvanského jarmoku!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame