Požiar bytu v Sásovej, zostala tu len spúšť: Veronika (30) len tak-tak zachránila svoje deti, rodina potrebuje pomoc! FOTO

O živote žiaľ často rozhodujú náhody, niekedy dokonca lampička v detskej, pri ktorej to všetko začalo. Toto je príbeh banskobystrickej rodiny, ktorý sa môže stať každému z nás, no teraz potrebuje našu pomoc.

Jakub Forgács
Ilustračný obrázok k článku Požiar bytu v Sásovej, zostala tu len spúšť: Veronika (30) len tak-tak zachránila svoje deti, rodina potrebuje pomoc! FOTO
Zdroj: Dnes24.sk

V stredu okolo 19-tej hodine začalo horieť v byte na druhom poschodí na Tatranskej ulici č 72, v Banskej Bystrici, časť Sásová. Mladá maminka Veronika Babjaková (30) uložila svojho 11-mesačného synčeka Martinka spinkať pri zapálenej nočnej lampičke. Zavrela dvere a išla sa ešte povenovať svojej trojročnej dcérke Hanke do detskej izby, kde tiež privrela dvere, aby malý mohol nerušene spinkať.

Z izby vyšľahli plamene

Po niekoľkých minútach podľa darcovského portálu ĽudiaĽuďom.sk zacítila čudný zápach. Išla skontrolovať malého a na spálni sa už nedali otvoriť dvere. Silou ich vytlačila, vyšľahli plamene.

„Skrat nastal v lampičke. Schytila detičky v pyžamkách a utekala preč k susedom prosiť o pomoc. Hasiči uhasili požiar až po niekoľkých hodinách. Všetko, čo bolo v byte, zhorelo,“ povedala rodina po hrozivej udalosti pre spomenutý portál.

Našťastie sa maminke ani drobčekom nič nestalo. Ocko Peter (38) bol podľa portálu v tom čase v práci, no hneď, ako sa to dozvedel, utekal na pomoc. Keď my ostatní pečieme a chystáme sa na sviatky, oni prišli o celý svoj majetok, doklady a hlavne o strechu nad hlavou.

Ako môžeme pomôcť

Pomôcť im, získať ju späť, môžete aj vy. Cieľom je vyzbierať aspoň nejakú čiastku na pokrytie a pomoc základných vecí, ako napríklad kozmetiku, detské potreby, oblečenie, potraviny, rekonštrukciu bytu- prosto čokoľvek, čo sa im v tejto hroznej životnej situácii zíde.

Detaily o tom, ako sa dá rodine pomôcť, nájdete na portáli ludialudom.sk.

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame