Plány na víkend si treba spraviť v predstihu. Kam sa oplatí skočiť v Bystrici a okolí?

Hľadáte si program na voľné dni? Poradíme vám so šikovným prehľadom akcií v našom meste. Stačí si vybrať!

Jakub Forgács

NA PAŠI

9. júna od 13:00, Mostíky na Žltých pieskoch

Príbeh veselých valachov výnimočného vzrastu. Hrať sa bude v rámci medzinárodných pretekov o pohár mesta Banská Bystrica.

NOC KOSTOLOV 2017

9. júna od 17:50, bystrické kostoly

Aj tento rok sa v Banskej Bystrici uskutoční Noc kostolov. Mottom tohto ročníka je citát z biblickej knihy Múdrostí: „Vo dne im bola záštitou, noc prežiarila hviezdami.“ Brány troch banskobystrických kostolov sa pre návštevníkov otvoria už 9. júna.

DOROTA NVOTOVÁ & BAND

9. júna od 19:00, Záhrada – Centrum nezávislej kultúry

Dorota Nvotová je slovenská herečka, speváčka a skladateľka. Po dlhšom čase znova oživila svoj koncertný repertoár a v KC Záhrada zaznie jej staršia aj novšia tvorba.

KUTLIARSKY DEŇ

10. júna, ihrisko v Selciach

Kutlový guláš a iné občerstvenie je pripravené. V priebehu celého dňa na vás čakajú výrobky ľudových remeselníkov, expozícia Gazdovského dvora, skákací hrad, koníky, lukostreľba, záchranári a veľa dobrej zábavy. Nebude chýbať ani bohatý program.

FARBÁM NEUJDEŠ

10. júna, Banská Bystrica

Zažite 3.ročník najfarebnejšieho behu vášho života. Zabehnete si mestom a dostanete poriadnu nádielku farieb a trblietok.

TVRĎÁK SLOVENSKO

10. júna, Banská Bystrica

Vyskúšajte si svoje schopnosti na trati plnej prekážok. S vypätím síl zabojujú o úspešný príchod do cieľa dospelí aj deti.

AUTOKROS – MAJSTROVSKÁ ZÓNY STREDNEJ EURÓPY

10. júna, o 11:00, Môlča

Motoristov čaká hotová lahôdka. Autodrom Môlča bude hostiť Majstrovská zóny strednej Európy.

NABUCCO /Giuseppe Verdi/

10. júna, o 18:30, Štátna opera

Zborovú operu skomponoval Verdi na námet zajatia Židov v Babylónii. V starozákonnom príbehu sa ukrýva politický inotaj, vyjadrenie zápasu talianskeho národa v dobe risorgimetna. Dielo nadväzuje na veľkú tradíciu talianskej opery prvej polovice 19. storočia.

V MESTSKOM HRADE – 1. ČASŤ

11. júna od 14:00, Námestie SNP

Pri príležitosti 575. výročia prvej písomnej zmienky o Mestskom hrade v Banskej Bystrici sa uskutoční zaujímavé rozprávanie o tejto národnej kultúrnej pamiatke.

KONCERT DIEVČENSKÉHO SPEVÁCKEHO ZBORU DOLCE CANTO

11. júna od 18:00, Robotnícky dom

Dievčenský spevácky zbor Dolce Canto jubiluje. Charakterom i repertoárovo výnimočné a na Slovensku jedinečné umelecké teleso, ktoré vzniklo na Základnej umeleckej škole Jána Cikkera pred desiatimi rokmi, teraz pripravilo špeciálny koncert.

Pozrite si v priloženej fotogalérii krásy Bystrice nafotené mladým fotografom!

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame