Jakub Forgács Iné športy

Paráda bystrického bojovníka MMA: Samuel vybojoval 2 triumfy v medzinárodnej lige

Samuel Trvalec je mladým talentom bystrického Erawan Gymu. Takto sa mu darilo počas víkendu...

Ilustračný obrázok k článku Paráda bystrického bojovníka MMA: Samuel vybojoval 2 triumfy v medzinárodnej lige
4
Galéria
Zdroj: Erawan Gym

V Ploštíne pri Liptovskom Mikuláši sa v sobotu konala medzinárodná liga KS. Jednalo sa o podujatie kde okrem MMA bola aj európska účasť strongmanov a takisto liga armwrestlingu. Medzi bojovníkmi sa predstavil aj mladý Bystričan Samuel Trvalec (21) z klubu Erawan Gym a poriadne úspešne. V kategórií muži do 77 kg sa mu podarilo dosiahnuť dve výhry.

„Liga KSL je známa svojou náročnosťou pretože ju navštevuje veľa kvalitných bojovníkov, kde sa bojuje formou pyramídy, takisto majú aj extra kolá v prípade remízy a kľudne sa môže stať že za jeden deň majú aj 4 – 5 zápasov. Čo je samozrejme fyzicky veľmi náročné,“ priblížil Samov tréner Róbert Výboštek.

„Prvú výhru si pripísal proti bojovníkovi z Trenčína, nad ktorým vyhral v 1. kole technikou Arm triangle /škrtenie/. Druhú výhru sa mu podarilo získať proti bojovníkovi z Prešova, takisto na škrtenie /Guillotine choke/ a rovnako v prvom kole,“ vymenoval úspechy svojho zverenca.

„Z môjho pohľadu hodnotím jeho výkon dobre. Stále je čo zlepšovať, pretože tento náročný šport sa neustále vyvíja vpred. Ako hovorím, je to kvalitná liga, kde chodia borci zo Slovenska, Maďarska, Poľska a váhové kategórie majú vysokú obsadenosť. 16-členná pyramída nie je ničím neobvyklým. Každý, kto si vyskúšal jeden zápas v MMA vie, aké to je fyzicky ale aj psychicky ťažké a absolvovať niekoľko zápasov v krátkom časovom rozmedzí v rámci jedného dňa, vyžaduje už náročnú prípravu,“ vysvetlil Výboštek.

Ako spomenul, zápasníci obetujú v príprave všetok svoj voľný čas, okrem tréningov musia dodržiavať stravovací režim, zaradiť regeneráciu, čo zahŕňa pravidelný spánok, oddych formou masáž, sauna, wellness a iné. „Musia byť disciplinovaní, cieľavedomí. Žiadny alkohol, cigarety, drogy. Je to jedna skladačka. Stačí vynechať jednu jej časť a odrazí sa to na výsledku. Preto chalanov vediem k tomu, aby toto všetko dodržiavali, vo všetkom im idem príkladom a absolvujem si to s nimi. Každá jedna ich výhra je aj mojou osobnou výhrou a úspechom. To isté platí aj pri prehre,“ doplnil tréner.

V tejto lige už majú výsledky a úspešne vyhraté zápasy aj ďalší borci z bystrického Erawan Gymu: Samuel Matejka, Mikuláš Danko, Ivan Valenščák a Oliver Mudrák. „Všetky výhry sú zaslúžené a chalani majú odo mňa pochvalu. Som rád, že sú dobrým príkladom pre ostatných začínajúcich zápasníkov a členov v našom klube,“ dodal Výboštek na záver.

V OBRAZOCH: Úspech bystrického bojovníka MMA Samuela Trvalca
4
Galéria
Zdroj: Erawan Gym
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie