Pacienti v ohrození života budú v Rooseveltke liečení v zmodernizovaných priestoroch

Obnova za státisíce eur. V bystrickej nemocnici zrekonštruovali priestory a vybudovali novú transplantačnú jednotku.

Jakub Forgács

Fakultná nemocnica s poliklinikou F.D. Roosevelta Banská Bystrica v piatok 27. októbra otvorila pre pacientov s vážnym zdravotným stavom zrekonštruované priestory II. Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU. V rámci rekonštrukcie bola vybudovaná nová transplantačná jednotka.

„Na klinike sú hospitalizovaní pacienti, ktorých vážny zdravotný stav si vyžaduje intenzívnu zdravotnú starostlivosť a monitorovanie životných funkcií. Klinika je zároveň najvyšším špecializovaným pracoviskom pre celý Banskobystrický kraj a pôvodné priestory už nevyhovovali súčasným potrebám,“ uviedla Ružena Maťašeje hovorkyňa, manažérka pre vzťahy s verejnosťou.

Rekonštrukciou prešli nevyužívané priestory po bývalom kardiologickom oddelení, ktoré sa nachádzajú hneď vedľa kliniky, sú prepojené a do tejto časti po otvorení presťahujú pacientov z pôvodných priestorov. „Zrenovované priestory prinesú významné skvalitnenie zdravotnej starostlivosti v našom obore. Zvýši sa komfort nielen pre pacientov ale aj pre personál, ktorý denne pracuje vo vysoko záťažovom prostredí,“ približuje prínosy rekonštrukcie prednosta anestéziologickej kliniky MUDr. Jozef Valky, PhD.

Okrem toho, že priestory sú nové a moderne vybavené, pribudol klinike zvlášť vstupný filter pre pacientov, zvlášť pre personál a návštevy. Ďalej samostatné skladové priestory na zdravotnícky materiál, vlastné biochemické laboratórium, ktoré lekárom urýchli vyhodnocovanie životne dôležitých parametrov z krvných vzoriek. V rámci renovácie bol vybudovaný aj nový rozvod medicinálnych plynov a samostatná klimatizácia.

„Uskutočnená rekonštrukcia stála 815 tisíc eur. Podstatnú časť poskytlo Ministerstvo zdravotníctva SR zo svojej rozpočtovej kapitoly, čiastkou 250 tisíc eur si prispela nemocnica,“ dodala Maťašeje.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zrekonštruované priestory II. Kliniky anestéziológie a intenzívnej medicíny SZU a novú transplantačnú jednotku!

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame