Jakub Forgács Hokej

Országh sa dohodol na zmluve so Slovanom: Vieme, s čím by mal pomáhať trénerovi Čadovi

Je rozhodnuté! Bývalý kouč bystrických baranov Vladimír Országh skompletizoval svoj príchod na striedačku slovenského účastníka KHL Slovana Bratislava. Pozrite, akú pomoc od neho očakáva jeho nový klub.

Ilustračný obrázok k článku Országh sa dohodol na zmluve so Slovanom: Vieme, s čím by mal pomáhať trénerovi Čadovi
Zdroj: Webnoviny.sk

V Slovane bude Országh od nového ročníka pôsobiť ako asistent hlavného trénera Rostislava Čadu. Podľa webstránky „belasých“ sa s vedením hokejového klubu dohodol na ročnej zmluve s platnosťou do 30. apríla 2015.

Országh, ktorý je od leta 2013 zároveň asistentom reprezentačného kormidelníka Vladimíra Vůjteka, po sezóne ukončil svoje dvojročné pôsobenie vo funkcii hlavného trénera hokejistov Banskej Bystrice a zamieril do Slovana. Čadovi by okrem iného mal pomôcť aj v komunikácii a koučingu hráčov zo zámoria, ktorí by mali posilniť bratislavský klub pred štartom nového ročníka KHL.

Országh strávil v USA veľkú časť svojej kariéry a dokonale pozná naturel zámorských hokejistov. Majster sveta z Göteborgu 2002 a bronzový medailista z Helsínk 2003 odohral V NHL za New York Islanders, Nashville Predators a St.Louis Blues spolu 295 stretnutí, v nižšej súťaži AHL pridal ďalších 133 zápasov.

Uvoľnený post v Banskej Bystrici zaujal Országhov doterajší asistent Miroslav Chudý, ktorý pôsobí v štruktúrach HC '05 už dlhší čas a ako hlavný tréner v sezóne 2007/2008 vybojoval s Banskou Bystricou postup do najvyššej súťaže. Jeho asistentom sa na lavičke „baranov“ stane staronová tvár v banskobystrickej šatni Miroslav Hlinka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie