OPITÝ policajt mal nehodu: Na miesto nabehli jeho kolegovia s DETEKTOROM kovov
Po šmyku na ceste skončil s autom v priekope. Tým to však neskončilo, policajti sa pustili do hľadania.
Policajt z banskobystrického obvodného oddelenia si zarobil na problém po tom, čo podľa portálu Noviny.sk v čase služobného voľna pod vplyvom alkoholu havaroval neďaleko Poltára. „Po šmyku skončilo auto mimo cesty,“ píšu Noviny.sk.
Prehľadávanie s detektorom
„Príslušník PZ bol podrobený dychovej skúške na prítomnosť etanolu s pozitívnym výsledkom 0,85 mg/l,“ stálo podľa Noviny.sk v písomnom stanovisku Tlačového odboru kancelárie ministra vnútra.
Ako ďalej uviedol portál, policajt, ktorý sa dostatočne nevenoval vedeniu vozidla a neprispôsobil rýchlosť svojim schopnostiam, sa pri nehode nezranil, no vytriezvieť musel v policajnej cele. "Navyše miesto nehody prehľadávali policajti, a to aj s pomocou detektoru kovov. Hľadali policajtovu služobnú zbraň aj služobný preukaz, v prvých momentoch nebolo známe, kde sa nachádzajú. pokračovali Noviny.sk s tým, že oboje našli napokon uňho doma.
Čelí trestnému stíhaniu
„Vo vzťahu k otázke týkajúcej sa straty zbrane a služobného preukazu konštatujeme, že predmetné okolnosti nie sú predmetom trestného konania v pôsobnosti úradu inšpekčnej služby,“ stálo podľa portálu ďalej v stanovisku, podľa ktorého vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby začal trestné stíhanie a následne vzniesol obvinenie za ohrozenie pod vplyvom návykovej látky.
Policajta už podľa portálu riešia aj jeho nadriadení „V súčasnosti prebieha konanie o jeho prepustení zo služobného pomeru,“ uzavrela pre Noviny.sk banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Petra Kováčiková.
Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.
Foto: ilustračné