Iné športy

Olympiáda detí zo špeciálnej školy so vzácnym hosťom. Otvorila ju Nasťa Kuzminová, FOTO

Aj deti zo Špeciálnej základnej školy na Ďumbierskej ulici ukázali, že milujú pohyb. Sily si zmerali na 10. školskej letnej olympiáde.

Ilustračný obrázok k článku Olympiáda detí zo špeciálnej školy so vzácnym hosťom. Otvorila ju Nasťa Kuzminová, FOTO
10
Galéria

Malí Bystričania ukázali, že milujú pohyb. 19. jún sa v Špeciálnej základnej škole (ŠZŠ) na Ďumbierskej ulici 15 niesol v športovom duchu. Na školskom dvore sa konala v poradí už X. školská letná olympiáda, ktorú slávnostne otvorila olympijská víťazka v biatlone Anastasia Kuzminová. O podujatí informovala Anna Palkovičová zo ŠZŠ.

„Po príhovore a zapálení olympijskej pochodne športovci školy zložili olympijský sľub, v ktorom sľúbili, že budú športovať v duchu "fair play.“ Počas plnenia jednotlivých disciplín (beh, hod kriketovou loptičkou, hod granátom, skok z miesta, štafetový beh) ukázali, že vedia dodržiavať pravidlá „fair play.“ V rámci svojich možností sa usilovali dosiahnuť najlepšie výsledky. Záver olympiády patril slávnostnému nástupu a vyhodnoteniu jednotlivých disciplín v rôznych kategóriách," pokračovala.

Ako dodala Palkovičová, cieľom športovej olympiády bolo podporovať u žiakov školy radosť z pohybu, udržiavať pozitívne sociálne vzťahy nielen s hendikepovanými kamarátmi, ale aj zvýšiť kvalitu života detí so špeciálno výchovno-vzdelávacími potrebami.

Pozrite si v priloženej fotogalérii, ako to vyzerali na X. školskej letnej olympiáde!

V OBRAZOCH: X. školská letná olympiáda ŠZŠ Ďumbierska 15
10
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie