Rôzne

Zvolenský okres si musí dať pozor na búrky i krupobitie: Tieto info si radšej pozrite...

Prinášame informácie od meteorológov, ktoré si radšej pozrite. V okrese Zvolen treba počítať s nepríjemným počasím.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenský okres si musí dať pozor na búrky i krupobitie: Tieto info si radšej pozrite...
Zdroj: TASR

Treba počítať s vrtochmi počasia. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal pre náš okres výstrahu prvého stupňa pred búrkami. Tá platí pre 26. 7. 2019 od 14:00 do 22:00 h (malá pravdepodobnosť búrok s krúpami) a tiež od 27. júla 2019 00:00 hod. až do 29. júla 00:00 hod. (zvýšená pravdepodobnosť búrok s krúpami). Pozrite si aj ďalšie podrobnejšie informácie priamo od meteorológov.

S búrkami môžu byť podľa SHMÚ spojené krátkodobé ale intenzívne lejaky. „Intenzita sprievodných javov je v danej ročnej dobe a oblasti bežná, ale môže spôsobiť škody menšieho rozsahu,“ dvíhajú varovný prst meteorológovia. Doplnili, že pri spomínaných búrkach je možný prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov (stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatápanie pivníc, podchodov, podjazdov).

Pre okres Zvolen je vydaná ešte jedna výstraha prvého stupňa a to pred vysokými teplotami, ktorá platí pre 26.7. 2019 od 14:00 do 18:00 hod. „V okrese Zvolen sa ojedinele očakáva dosahovanie maximálnej teploty vzduchu 33 °C. Vysoká teplota predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské zdravie, fyzické aktivity a tvorbu požiarov,“ uviedli odborníci zo SHMÚ. Meteorológovia doplnili, že uvedená teplota vzduchu nie je v danej ročnej dobe a oblasti nezvyčajná, ale pravdepodobnosť nadmerného zaťaženia organizmu u niektorých osôb je vysoká.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM