Jakub Forgács Správy Samospráva

Zvolenský okres je podľa COVID automatu čierny: Školy a škôlky sa však majú otvoriť

Krízový štáb mesta Zvolen prijal uznesenie o otvorení materských a prvého stupňa základných škôl v zmysle prezenčnej formy vzdelávania a to od pondelka, 1. marca 2021.

Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Podľa uznesenia Vlády SR č. 77/2021, ktorým vstúpil do platnosti tzv. covid-automat, na základe jeho aktualizácie rozhodnutím Vlády SR č. 118/2021 a na základe usmernenia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR zo dňa 24. februára 2021, je zriaďovateľ povinný otvoriť materské a prvý stupeň základných škôl k prezenčnej forme výučby. A to aj v tzv. čiernych okresoch. Mesto Zvole o tom v piatok informovalo na svojej webovej stránke.

„Podľa spomínaného nariadenia môže byť v čiernom okrese školské vyučovanie prezenčnou formou prerušené na základe rozhodnutia príslušného RÚVZ,“ uvádza mesto.

„Keďže však Mesto Zvolen, ako zriaďovateľ škôl, do dnešného dňa takéto rozhodnutie neobdržalo, Krízový štáb mesta Zvolen prijal uznesenie o otvorení materských a prvého stupňa základných škôl v zmysle prezenčnej formy vzdelávania a to od pondelka, 1. marca 2021 presne tak, ako to zriaďovateľovi nariaďujú spomínané uznesenia Vlády SR a Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR,“ píše sa na webe.

Ako dodáva mesto, riaditelia základných škôl však môžu udeliť prípadné riaditeľské voľno na základe zváženia aktuálnej situácie na jednotlivých školách. Toto rozhodnutie platí, pokiaľ Vláda SR nevydá do 1. marca 2021 iné opatrenie vzťahujúce sa na otváranie, prípadne zatváranie škôl a školských zariadení.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Prečítajte si tiež

V OBRAZOCH: Zvolen otvoril školy a škôlky, nie však pre všetky deti
15
Galéria
Zdroj: TASR /Ján Krošlák
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM