Stanislav Černák Správy

Zvolenské Osivo za prvý polrok: Strata skoro 31 000 eur, avšak v predaji vlastných výrobkov si polepšili

Tržby z predaja tovaru vo výške viac ako 4,45 milióna eur zaznamenal v prvom polroku 2013 jeden z najväčších výrobcov certifikovaných osív poľných plodín a zemiakovej sadby na Slovensku, spoločnosť Osivo Zvolen.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenské Osivo za prvý polrok: Strata skoro 31 000 eur, avšak v predaji vlastných výrobkov si polepšili
Zdroj: TASR

Bolo to zhruba o 1,48 milióna eur menej, ako v rovnakom období vlani. Výsledkom hospodárenia je strata 30 952 eur. Vlani v prvom polroku evidovala firma stratu 37 730 eur. Vyplýva to z informácií, ktoré spoločnosť zverejnila na svojej webovej stránke.

Lepší v predaji vlastných výrobkov

Firma si lepšie počínala v predaji vlastných výrobkov a služieb. Tie dosiahli za sledované obdobie 3,19 milióna eur, kým vlani v rovnakom období to bolo 2,61 milióna eur.

Právny predchodca Osiva Zvolen bol založený v roku 1952. Podnik prešiel rôznymi vývojovými štádiami, zmenami názvu, ale podstata podnikania bola vždy zachovaná.

Posledná zmena v spoločnosti v roku 1992

V 80. rokoch uplynulého storočia sa od podniku oddelilo šľachtenie drevín, kvetín a zeleniny. Podnik zostal špecializovaný na šľachtenie a semenárstvo poľných plodín. Neskoršie došlo aj k oddeleniu šľachtenia. Posledná zmena nastala v roku 1992, kedy sa štátny podnik zmenil na základe privatizačného projektu na akciovú spoločnosť.

Základné imanie spoločnosti je aktuálne vo výške takmer 2,70 milióna eur. K polroku 2013 bol priemerný počet zamestnancov 128.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM