Správy

Zvolenská tepláreň už nebude spaľovať uhlie. Dôjde aj k optimalizácii počtu zamestnancov

Očakáva sa, že zmena energetických zdrojov z uhlia na štiepku a plyn zlepší emisie v ovzduší.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenská tepláreň už nebude spaľovať uhlie. Dôjde aj k optimalizácii počtu zamestnancov
Zdroj: TASR

Spoločnosť Zvolenská teplárenská, ktorá vo Zvolene spravuje tepláreň s dodávkou tepla a teplej vody pre väčšiu časť mesta, investuje do zmeny činnosti za účelom ekologizácie súčasného zdroja. Spoločnosť, ktorá dnes spaľuje hnedé uhlie, drevnú štiepku a stabilizačné palivo – zemný plyn, bude v budúcnosti spaľovať len drevnú štiepku a zemný plyn.

„Zmenou činnosti dôjde k zvýšeniu účinnosti a efektívnosti výroby tepla,“ píše sa v zámere, ktorý spoločnosť zverejnila na stránke enviroportal.sk. „Zmenou navrhovanej činnosti dôjde aj k čiastočnej asanácii niektorých objektov a technológií, pretože po demontáži technologického zariadenia stratia pôvodný účel,“ uvádza sa v zámere.

Očakáva sa, že zmena energetických zdrojov z uhlia na štiepku a plyn zlepší emisie v ovzduší. „Navrhované riešenie odvodu spalín zo spaľovania štiepky a zemného plynu v maximálnej možnej miere zabraňuje neorganizovaným únikom znečisťujúcich látok do ovzdušia.“

Ako sa ďalej píše v správe, zmenou navrhovanej činnosti dôjde aj k optimalizácii počtu zamestnancov, a to podľa potrieb obslužnosti novej technológie.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM