Jakub Forgács Správy Samospráva

Zvolenská poslankyňa Niščáková v ROZHOVORE: O čom sníva na Barinách?

Na čo všetko by na Západe privítala viac financií a realizácia čoho ju najviac potešila? Aj to prezradila v rozhovore mestská poslankyňa Zuzana Niščáková.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenská poslankyňa Niščáková v ROZHOVORE: O čom sníva na Barinách?
4
Galéria
Zdroj: archív Zuzany Niščákovej

Pred pár týždňami sme vám priniesli rozhovor s mestským poslancom Michalom Hazlingerom (volebný obvod č. 2 – Zlatý Potok). Tentoraz sme vyspovedali Zuzanu Niščákovú, ktorá zastupuje volebný obvod č. 3 – Západ.

Aktuálne v spoločnosti rezonuje koronakríza. Máte na tento rok nejakú prioritu či priority, ktoré treba vo vašom obvode akútne riešiť?

V našom obvode je už dlhodobo najvypuklejším problémom parkovanie. Momentálne je však jeho riešenie, či aspoň zlepšenie situácie v nedohľadne, práve v súvislosti s koronakrízou. Financie, s ktorými by mohli disponovať priamo členovia výborov mestských častí (VMČ) sú neisté, všetko súvisí s výsledným stavom financií po návrate do bežného režimu fungovania mesta. Dúfam však, že sa podarí pomôcť aspoň súkromným investorom, ktorí budú mať záujem prispieť napr. výstavbou parkovacích domov v komunikácii s občanmi a inými subjektami, v hľadaní riešení a kompromisov prijateľných pre väčšinu zainteresovaných.

Budem tiež podporovať projekt rekonštrukcie ulice Pražská, ktorá je už naozaj v kritickom stave. Každý rok tiež podporujem podujatie Deň sídliska, úžasnú už tradičnú akciu pre našich obyvateľov, tento rok to nevyzerá zatiaľ veľmi ružovo s jej konaním, ale uvidíme.

A je naopak niečo, čo vás teší, že sa podarilo?

Veľmi ma teší, že máme zrekonštruovanú ulicu Imatra a vybudované nové parkovacie miesta aj na nej, aj pri bytovom družstve, čo sú projekty ešte z minulého volebného obdobia. Pripravili sme veľmi pekný projekt rekonštrukcie ulice Strážska. Realizácia prebehne v troch etapách, samozrejme, v závislosti od finančnej situácie. Teší ma pripravovaný projekt rekreačno-športového areálu Bariny. Je veľká šanca, že práve táto blízka zelená plocha bude slúžiť aj občanom našej mestskej časti na oddych a relaxáciu a majú to naozaj len na skok.

Obracajú sa na vás s problémami aj priamo ľudia? Čo ich najviac trápi?

Volajú mi aj priamo občania. Som vždy nápomocná pri riešení ich problémov v rámci svojich možností a kompetencií. Parkovanie, upratovanie, kosenie, zimná údržba, rekonštrukcie ulíc, detské ihriská, zeleň – to sú také hlavné témy, ktoré najčastejšie komunikujeme.

Peniaze hýbu takmer so všetkým. Na čo by ste vo svojom obvode potrebovali viac financií?

Určite na už spomínané riešenie situácie v parkovaní a tiež na športoviská či ihriská pre mládež a dospelých. Samozrejme, výkup pozemkov, aby sa zjednodušili následne jednotlivé projekty, ktoré by sme chceli realizovať. Momentálne napríklad aj už spomínaná rekonštrukcia ulice Strážska.

A keby ste sa mali pozrieť do vzdialenejšej budúcnosti, plánujete aj niečo väčšie?

Pre mňa je snom, a to ozaj teraz tak vnímajte, že sen, mať na Barinách krytú plaváreň prepojenú s moderným ekologickým vonkajším kúpaliskom – taký malý aquapark s vodnými atrakciami – veď v tejto oblasti široko-ďaleko nič podobné nemáme. Hneď veľa malý ‚zimáčik‘, verejná atletická dráha a park s korčuliarskymi, cyklistickými cestičkami a stanovišťami na cvičenie v prírode.

Kto si toto bude čítať, bude sa usmievať, ale snívať by mal každý.

Máte nejaké obľúbené miesta vo Zvolene, kde trávite čas? Ako najradšej?

Zvyčajne som veľa v práci a medzi ľuďmi, čo milujem celé roky. Väčšinu svojho voľného času potom rada trávim vo svojom súkromí doma, prípadne v prírode, v tichu, na čerstvom vzduchu. Rada športujem a čítam a tiež riešim rôzne hlavolamy náročné na trpezlivosť – sudoku, puzzle…

V OBRAZOCH: Mestská poslankyňa Zuzana Niščáková
4
Galéria
Zdroj: archív Zuzany Niščákovej
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM