Martina Jančiarová Kultúra

Zvolenčania, značte si do kalendárov: Pestrá desiatka podujatí počas nového týždňa

Ani začiatkom augusta sa vo Zvolene nebudeme nudiť. Ponuka na najbližších sedem dní je plná lákavých akcií.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania, značte si do kalendárov: Pestrá desiatka podujatí počas nového týždňa
Foto: Nicole Regecová

KORÁLIKY NIELEN Z KLOKOČA

Do konca augusta v čase otváracej doby Lesníckeho a drevárskeho múzea

Ľudia sa už od nepamäti túžili skrášľovať a to aj pomocou rôznych ozdôb. Na výrobu šperkov používali najmä prírodné materiály. V Lesníckom a drevárskom múzeu máte do konca augusta jedinečnú možnosť navštíviť výstavu, v ktorej nájdete koráliky nielen z Klokoča. Vystavené sú tu ozdoby aj z Ameriky, Afriky, Oceánie či Austrálie.

STAČÍ CHCIEŤ, STAČÍ MAŤ RÁD (VÝSTAVA)

Od do 26. 8. 2016 v čase otváracej doby Lesníckeho a drevárskeho múzea

Do 26. augusta máte možnosť navštíviť výstavu prác, ktoré vytvorili klienti DSS Symbia. V Lesníckom a drevárskom múzeu nájdete všetko, čo klienti vyrobili, od keramiky až po pletené vecičky. Výstava pripomína 25 rokov poskytovania sociálnej služby v DSS Symbia.

UČITEĽKA

2. augusta 2016 o 17:05, Europa Cinemas

Do kín prichádza slovenský film Učiteľka v hlavnej úlohe so Zuzanou Mauréry. Dej sa odohráva na začiatku 80tych rokov, ale príbeh má nadčasovú platnosť. Príbeh, ktorý je inšpirovaný skutočnými udalosťami, rozpráva o učiteľke na prvý pohľad milej a láskavej, ktorá však rafinovane manipuluje žiakov ale aj rodičov.

JOGAgust vo Fun zóne

Každú augustovú stredu o 7:00, Fun zóna (Námestie SNP)

Radi by ste ráno rozhýbali svoje telo? V tom prípade budete mať túto možnosť každú stredu počas celého augusta. Vo Fun zóne sa každú stredu ráno stretnú nadšenci jógy a rozhýbu celé svoje telo. Príďte sa aj vy naštartovať do dňa!

BEH NOČNÝM ZVOLENOM

4. augusta 2016 o 18:30, Námestie SNP

Tak, ako každý štvrtok, aj tento si budete môcť zabehnúť pár príjemných kilometrov v krásnej prírode. Vítaní sú všetci bežci aj nebežci, bez ohľadu na vek či kondíciu. Jedinou podmienkou je radosť z behu.

ĽUDIA Z RODU RÓMOV

5. augusta 2016 o 19:00, Kráľovská sieň Zvolenského zámku

Festival Ľudia z rodu Rómov sa bude konať od 3. do 6. augusta vo Zvolene a Banskej Bystrici. 5. august patrí nášmu mestu. Tešiť sa môžete na bohatý hudobný ale aj divadelný program a bude sa aj diskutovať. V piatok sa v našom meste predvedú Marta Balážová, Drahoslav Bango, Tomáš Baroš, Jan Bendig, Viliam Didiáš a Bohumila Sommerová, ktorí zahrajú populárne diela z klasiky a jazzu, ovplyvnené rómskou kultúrou.

BACARDI PARTY

5. augusta 2016 o 20:00, Zvolenka

Jeden z množstva spôsobov, ako privítať víkend, vám ponúka aj kaviareň Zvolenka, ktorá pre vás chystá Bacardi party. Pripravené majú rôzne akcie a na parket vás pozýva DJ Robo Kresila.

AQUAMIX PARTY

6. augusta 2016 o 23:00, Ministry of fun Zvolen

Ako každú sobotu, ani túto nesmie v najväčšom zvolenskom klube chýbať poriadna party. Cez víkend sa môžete tešiť na Aquamix part, na ktorej vám do tanca budú hrať DJ Aqua a DJ Izzy.

POHODA

6. augusta 2016 o 20:00, Zvolenka

V sobotu sa v miestnom bare Zvolenka budete môcť poriadne zabaviť. Do tanca vám bude hrať kapela Pohoda, ktorá zahrajá hudbu 70-tych a 80-tych rokov ale aj tú súčasnú.

VÝSTAVA STANISLAVA REMESELNÍKA

Počas celého leta, Krajská knižnica Ľudovíta Štúra

Výstava karikatúr a kresleného humoru Stanislava Remeselníka je sprístupnená od 2. mája a potrvá počas celého leta. Príďte sa zabaviť aj takýmto netradičným spôsobom.

Čítajte tiež:

Posledných 7 dní vo Zvolene v kocke: TOP 5 najčítanejších článkov

Rusín Čendéš Orchestra aj Družina. Na obľúbenej akcii v Očovej ožijú tradície

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM