Stanislav Černák Rôzne

Zvolenčania ukázali veľké srdce: V meste sa na pomoc chorým vyzbierala jedna z najvyšších súm

Zvolen patrí medzi päť slovenských miest, v ktorých sa podarila vyzbierať najvyššia suma pri príležitosti Svetového dňa hemofílie na rehabilitačné pobyty a vzdelávanie detí i dospelých postihnutých hemofíliou.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania ukázali veľké srdce: V meste sa na pomoc chorým vyzbierala jedna z najvyšších súm
Zdroj: TASR

Takmer 5000 eur sa podarilo za tri dni vyzbierať po celom Slovensku na rehabilitačné pobyty a vzdelávanie detí i dospelých postihnutých hemofíliou. Informoval o tom predseda Slovenského hemofilického združenia (SHZ) Jaroslav Janovec.

Verejnú zbierku od 20. do 22. marca pri príležitosti Svetového dňa hemofílie organizovala Nadácia Tesco spolu so SHZ. Jej patrónom bol slovenský hokejista Michal Handzuš.

Janovec vyjadril potešenie z toho, že sa takto podarilo získať viac peňazí ako minulý rok. „Rehabilitačné pobyty pre hemofilikov majú pre nich nezastupiteľné miesto, pretože zlepšujú ich celkový zdravotný stav a hlavne sa zvyšuje hybnosť pohybového aparátu a celková fyzická kondícia, čo je hlavný predpoklad zníženia počtu krvácavých príhod,“ vysvetlil.

Zbierka sa konala v nepredajných priestoroch 23 obchodov obchodnej siete po celom Slovensku. Najvyššie sumy sa podarilo vyzbierať v Trenčíne, Zvolene, Banskej Bystrici, Košiciach a Prešove.

Ľudia môžu do konca roka prispievať na účet zbierky 179 499 4151/0200, resp. v tvare IBAN SK06020000000­01794994151. Do 30. septembra možno zasielať aj SMS s textom: DMS HEMO na číslo 877.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM