Hokejisti HKM Zvolen zvíťazili v nedeľnom domácom zápase 42. kola Tipos extraligy nad HC Nové Zámky 5:2.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania si upevnili postavenie na čele tabuľky: Fanúšikovia potešili aj transparentom, FOTO
8
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Domáci sa dostali do vedenia po polovici prvej tretiny, keď sa Jedlička zmocnil odrazeného puku, obkorčuľoval hosťujúceho brankára Bakalu a do odkrytej časti siete otvoril skóre.

Náskok zdvojnásobil v 26. minúte kapitán Puliš, ktorý úspešne zakončil prečíslenie dvoch na jedného po prihrávke Viedenského. Nové Zámky sa ani po tomto inkasovaní nevzdali, v 35. minúte znížil Ondrušek a 58 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal v presilovej hre Afanasjev.

Zo strany hostí to však bolo všetko a Zvolenčania o svojom triumfe rozhodli v tretej tretine. Víťazný gól strelil Saracino v 45. minúte, poistky pridali Krieger a svojím druhým zásahom v zápase aj Puliš.

Podrobné štatistiky a hlasy po zápase nájdete na ďalšej strane.