Stanislav Černák Rôzne

Zvolenčania, máte šancu vystaviť mestu vysvedčenie: Hodnotiť môžete až 16 oblastí

Počas minulého týždňa školáci dostali výsledky svojho celoročného snaženia. Vysvedčenie však dostane onedlho aj mesto. V týchto dňoch ho vypisujú občania.

Ilustračný obrázok k článku Zvolenčania, máte šancu vystaviť mestu vysvedčenie: Hodnotiť môžete až 16 oblastí
Foto: Marcel Páleš

Mesto Zvolen sa v týchto dňoch pýta prostredníctvom ankety svojich občanov, ako sú spokojní so životom v meste. Ide už o druhú anketu v krátkom čase, keď predtým, začiatkom jari, chcelo poznať postoj obyvateľov k mestským dotáciám a plateniu parkovného.

„Občania dostali anketu do svojich schránok a až do 20. júla budú mať šancu ohodnotiť, ako sú spokojní s prácou mesta v 16 kľúčových oblastiach. Podobne ako žiaci aj mesto dostane známky od jednotky po päťku,“ povedala referentka pre styk s verejnosťou na Mestskom úrade vo Zvolene Eva Ježovičová.

„Plánujeme Zvolenčanom položiť tie isté otázky v ankete každý rok a zachytiť tak vývoj ich očami,“ priblížila zámery ankety Dagmar Weisová z Odboru rozvoja mesta. Do vyhodnotenia ankety budú zaradené všetky neanonymne vyplnené a včas doručené anketové lístky. Výsledky zverejnia na webovej stránke a poslúžia ako spätná väzba pre prácu samosprávy.

Ako uviedol hovorca mesta Martin Svatuška, anketa, v ktorej mali občania vyjadriť svoj názor na mestské dotácie a platenie parkovného, mala uzávierku 30. apríla 2015. Keďže prišlo viac ako 1200 odpovedí, stále sa spracováva. Výstupy budú známe niekedy v lete.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM