Správy

Zvolen zrevitalizuje okolie staníc. Čo všetko sa má urobiť za takmer 2 milióny eur?

Tak tomu sa hovorí veľká premena. Rekonštrukcie sa dočká priestor medzi parkom Višňovského, hlavnou železničnou stanicou a kruhovou križovatkou pri pošte.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen zrevitalizuje okolie staníc. Čo všetko sa má urobiť za takmer 2 milióny eur?
Zdroj: TASR

Približne 1,9 milióna eur získalo mesto Zvolen z eurofondov na revitalizáciu okolia železničnej a autobusovej stanice, ktoré spolu susedia. Rekonštrukcie sa dočká priestor medzi parkom Višňovského, hlavnou železničnou stanicou a kruhovou križovatkou pri pošte.

Podľa informácii z mestského úradu sa kompletne vymenia povrchy ciest a chodníkov, nástupiská MHD, zavedie sa nový systém parkovania, upraví a obmení sa zeleň.

Nové budú aj lavičky, stĺpy verejného osvetlenia, turistický smerovník či pomník s bustou Pavla Višňovského. Mesto podľa primátorky Lenky Balkovičovej pripravuje na revitalizáciu verejné obstarávanie, pričom so stavbou chce začať na budúci rok a práce odhaduje ukončiť do 20 mesiacov. Navyše, v najbližších rokoch má podľa informácií železníc prejsť rekonštrukciou aj samotná staničná budova.

Žiadosť o príspevok z európskych fondov podal Zvolen minulý rok v júni, spolu s projektom na rekonštrukciu priestorov vnútrobloku na Hrnčiarskej, Kozačekovej ulici a na ulici Bystrický rad. Aj pri tomto projekte mesto uspelo, keď získalo príspevok vo výške viac ako 800 000 eur. V tomto prípade sa pripravuje súťaž na dodávateľa prác.

Vizualizácie, ako má predstaničný priestor vyzerať po veľkej premene, si môžete pozrieť TU!

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM