Iné športy

Zvolen zažije nevšednú olympiádu: Sily si zmerajú seniori z niekoľkých krajín

Napriek tomu, že COVID-19 nezmizol z mapy sveta, môžu organizátori 11. ročník medzinárodnej športovej olympiády nazvať ako post-pandemický.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen zažije nevšednú olympiádu: Sily si zmerajú seniori z niekoľkých krajín
Zdroj: UTV Zvolen

Okolo 100 seniorov z Turecka, Poľska, Maďarska, Českej republiky, Lotyšska a zo Slovenska bude súťažiť na nadchádzajúcej medzinárodnej športovej olympiáde pre študentov – seniorov. Olympiáda sa uskutoční v dňoch 15. až 17. septembra vo Zvolene. Informoval o tom vedúci Centra ďalšieho vzdelávania na Technickej univerzite vo Zvolene Erik Selecký.

„Napriek tomu, že COVID-19 nezmizol z mapy sveta, môžeme 11. ročník medzinárodnej športovej olympiády nazvať ako post-pandemický,“ uviedol Selecký.

Podľa neho sa organizátori každoročne snažia prilákať čo najviac seniorov z Európy, protipandemické opatrenia boli ale posledné dva roky veľmi prísne. „Nemusíme nikomu hovoriť, že organizovať hocijaké podujatie bolo do značnej miery rizikom. Aj keď sú seniori špecifická skupina, chcú sa stretávať, cestovať, spoznávať nových ľudí,“ dodal.

Prvý deň sú pripravené súťaže v streľbe zo vzduchovky, stolno-tenisový turnaj a pretláčanie rukou. V poobedňajšom bloku budú mať seniori disciplíny ako hod na cieľ, hod na presnosť, kop na bránu. Druhý deň je pripravený overený bowlingový turnaj. „Pre zahraničných študentov sme pripravili aj voľný program na štvrtok – splavovanie rieky Hron,“ doplnil Selecký. Program „okorení“ ZUMBA Gold pre seniorov i DJ LODY s diskotékou.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM