Správy Samospráva

Zvolen vyhlásil ZBIERKU pre ukrajinské mesto: Situácia je tam KRITICKÁ

Ktokoľvek má záujem zúčastniť sa na zbierke, môže tak urobiť od 29. novembra zaslaním ľubovoľného príspevku na účet.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen vyhlásil ZBIERKU pre ukrajinské mesto: Situácia je tam KRITICKÁ
Zdroj: TASR/AP

Mesto Zvolen, ktoré je partnerským mestom pre ukrajinské Rivne, vyhlásilo verejnú zbierku na výdavky spojené s pomocou ľuďom v tomto meste. Ruské raketové útoky z polovice novembra totiž zničili veľkú časť kritickej infraštruktúry a energetického systému mesta a tristotisícová metropola jedného z ukrajinských regiónov stratila prístup k dodávkam elektrickej energie.

„Na základe výzvy primátora Rivne Oleksandra Tretyaka sa spojili bývalá primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová a nový primátor Vladimír Maňka a už počas uplynulého týždňa hľadali možnosti pomoci ukrajinskému partnerovi,“ informoval hovorca mesta Zvolen Martin Svatuška. Ukrajinci potrebujú predovšetkým výkonné elektrické generátory, ale aj ďalšiu pomoc.

„Veľmi ťažko sa nám počúva, že by naši priatelia v Rivne mohli ostať počas celej zimy s obmedzenými dodávkami elektriny a tepla. Oslovili sme preto veľké spoločnosti, rokujeme s nimi o možnostiach, pričom hlavným cieľom je zakúpenie niekoľkých výkonných elektrických generátorov. Zároveň sme pripravili všetko potrebné na vyhlásenie verejnej finančnej zbierky. Sme vďační, že poslanci tento návrh schválili hneď na ustanovujúcom rokovaní nového mestského zastupiteľstva. Vieme, že Zvolenčania nie sú ľahostajní voči nešťastiu iných, dokázali to už mnohokrát. Veríme, že sa zapoja a svojím finančným darom podporia obyvateľov Rivne v ťažkom období,“ uviedli v spoločnom vyhlásení Balkovičová a Maňka.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

NAŠE SPOLOČNÉ VYJADRENIE S PÁNOM PRIMÁTOROM MAŇKOM KU KRÍZE V UKRAJINSKOM PARTNERSKOM MESTE RIVNE 🇺🇦 Veľmi ťažko sa nám...

Posted by Lenka Balkovičová on Monday, November 28, 2022
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM