Hokejisti Košíc zvíťazili aj v treťom finálovom zápase play off Tipos extraligy. Na ľade Zvolena triumfovali po výsledku 3:1.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen nezvládol ani domáci FINÁLOVÝ zápas: Košice sú už len krok od titulu, FOTO
15
Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Domáci začali aktívne a išli do vedenia v dvanástej minúte po dravom prieniku Zuzina s bekhendovým zakončením. Lenže následne hrali hostia tri presilovky v rade a druhú využili. Na 1:1 vyrovnal z kruhu švihom Pollock.

V druhej tretine po viacerých šarvátkach v okolí zvolenskej bránky napokon košickí hokejisti otočili stav pohotovým Fejesom v predbránkovom priestore na 1:2.

V treťom dejstve pridal tretí gól z dorážky Jääskeläinen a Zvolen musel riskovať. Lenže o drámu v závere sa pripravil vylúčením, takže hostia si výsledok postrážili.

Podrobné štatistiky zo zápasu nájdete na nasledujúcej strane.

V OBRAZOCH: 3. finálový zápas play off HKM Zvolen - HC Košice