Jakub Forgács Správy

Zvolen hľadá posily na niekoľko voľných miest: KOĽKO ponúka referentovi či opatrovateľom?

Zháňate si prácu a chceli by ste pracovať pre mesto? Zvolen zverejnil pracovnú ponuku a vyhlásil aj výberové konanie na ďalšie voľné miesto.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen hľadá posily na niekoľko voľných miest: KOĽKO ponúka referentovi či opatrovateľom?
Foto: Jakub Forgács / Zdroj: Dnes24.sk

Opatrovateľ/ka detí v zariadení starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa

Informácie o pracovnom mieste

Miesto práce: Zvolen, Nám. slobody č. 22

Pracovisko: Zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa, Ul. 1. mája č. 161/1, Zvolen

Ponúkaný plat (brutto): 642,00 eur do 771,00 eurv zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov plus osobné ohodnotenie podľa odvedeného výkonu (2 x ročne mimoriadne odmeny)

Druh pracovného pomeru

  • v zmysle zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov
  • plný úväzok
  • pracovná zmluva sa uzatvára na dobu určitú 1 rok (skúšobná doba 3 mesiace) s možnosťou jej predĺženia na dobu neurčitú

Počet obsadzovaných miest: 2

Náplň práce, informácie o pracovnom mieste

1. rozvíjanie vedomostí, zručností, návykov a všestranný rozvoj osobnosti detí v detských jasliach
2. dodržiavanie pracovných postupov výchovnej práce
3. izolácia dieťaťa v prípade ochorenia a okamžité vyrozumenie zákonného zástupcu
4. dodržiavanie zásad dennej zdravotníckej a hygienickej starostlivosti o deti
5. vedenie dokumentácie o zdravotnej a výchovnej starostlivosti
6. hygiena hračiek a učebných pomôcok
7. dodržiavanie postupnosti pri režimových činnostiach

Požiadavky na zamestnanca

Minimálne požadované vzdelanie, kvalifikačné predpoklady: Opatrovateľ/ka detí podľa § 33a) ods. 2 zákona č. 448/2008 Z. z. v znení neskorších predpisov je fyzická osoba, ktorá má najmenej:

  1. úplné stredné odborné vzdelanie získané v odbore vzdelávania s odborným zameraním aj na oblasť starostlivosti o dieťa v rozsahu podľa tohto zákona
  2. úplné stredné všeobecné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie a absolvovanie akreditovaného kurzu opatrovania detí najmenej v rozsahu 220 hodín, alebo
  3. úplné stredné všeobecné vzdelanie alebo úplné stredné odborné vzdelanie, ak počas trvania pracovnoprávneho vzťahu, na ktorého základe sa vykonáva pracovná činnosť opatrovateľa detí pri poskytovaní sociálnej služby uvedenej v § 32b), začne do šiestich mesiacov od vzniku tohto pracovnoprávneho vzťahu navštevovať akreditovaný kurz opatrovania detí najmenej v rozsahu 220 hodín a absolvuje tento akreditovaný kurz do dvanástich mesiacov od vzniku tohto pracovnoprávneho vzťahu.

Iné kritériá a požiadavky

  • fyzická zdatnosť
  • zodpovednosť
  • flexibilnosť
  • pohotovosť
  • obozretnosť
  • základné hygienické požiadavky
  • trpezlivosť
  • empatické správanie a vzťah k deťom
  • bezúhonnosť
  • predvídavosť

Iné výhody

  • práca v stabilnej organizácii
  • sociálny program, doplnkové dôchodkové poistenie
  • športové a spoločenské aktivity

Informácie o výberovom konaní

Predpokladaný termín nástupu: január 2022

K žiadosti je potrebné pripojiť:

  • fotokópiu dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní
  • čestné prehlásenie o bezúhonnosti
  • profesijný štruktúrovaný životopis (vhodná forma europass)
  • motivačný list (s uvedenými kontaktnými údajmi e-mail a číslo telefónu)
  • prehlásenia: 1.) Informovanie dotknutej osoby, 2.) Súhlas dotknutej osoby so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona č. 18/2018 o ochrane osobných údajov, ktoré tvoria samostatné listiny uvedené v závere podmienok pre výberové konanie.

Osobné údaje kandidátov, ktorí na osobnom pohovore neuspejú budú po jeho skončení zlikvidované v zmysle zák. č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

V prípade, že pracovná ponuka zaujala a spĺňate uvedené požiadavky, zašlite svoju žiadosť o účasť vo výberovom konaní spolu s požadovanými dokladmi najneskôr do 22. decembra 2021 na adresu: Mestský úrad, Referent personálnej práce a miezd, Nám. slobody č. 22, 960 01 Zvolen, Zn.: „Výberové konanie „Opatrovateľka detí“ s poznámkou Neotvárať !

Kontaktná osoba:

Mesto Zvolen si vyhradzuje právo pozvať na osobný pohovor len uchádzačov, ktorí na základe predložených dokladov spĺňajú požadované predpoklady a požiadavky. Uchádzači budú na výberové konanie pozvaní elektronickou poštou (e-mail).

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Ďalšie aktuálne správy

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM