Správy

Zvolen čakajú veľké investície: Obnova predstaničného priestoru aj nové športoviská

Mesto tiež chce v tomto roku opraviť čo najviac chodníkov, certifikovať detské ihriská, venovať sa zlepšovaniu dopravy, ale aj práci s komunitami v meste.

Ilustračný obrázok k článku Zvolen čakajú veľké investície: Obnova predstaničného priestoru aj nové športoviská
4
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen

Najväčším plánovaným tohtoročným investičným projektom, ktorý čaká zvolenskú mestskú samosprávu, je rekonštrukcia predstaničného priestoru. Projekt podporený z eurofondov sa mal začať realizovať ešte vlani, zabrzdilo ho však zdĺhavé verejné obstarávanie. Vedenie mesta napriek tomu verí, že už čoskoro nájde dodávateľa stavby.

V tomto roku by sa mali potešiť aj zvolenské deti, a to vďaka novým športoviskám v areáli Základnej školy (ZŠ) Janka Alexyho a ZŠ Martina Rázusa.

„Pre očakávaný projekt kúpaliska na Barinách bola v minulom roku vytvorená špeciálna komisia, ktorá rokuje o možných riešeniach tak, aby boli čo najvýhodnejšie pre čo najviac obyvateľov,“ informuje o tom vedenie mesta.

Nový vzhľad dostane aj posledná nezrekonštruovaná časť zvolenského námestia od Kostola sv. Alžbety po OC Europa. Začiatok prác je stanovený na február.

Mesto tiež chce v tomto roku opraviť čo najviac chodníkov, certifikovať detské ihriská, venovať sa zlepšovaniu dopravy, ale aj práci s komunitami v meste.

V priloženej fotogalérii nájdete vizualizácie rekonštrukcia predstaničného priestoru!

Foto: ilustračné

OBRAZOM: Vizualizácie veľkej revitalizácie predstaničného priestoru vo Zvolene
4
Galéria
Zdroj: Mesto Zvolen
Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM