Jakub Forgács Tlačové správy

Známe tváre vo Zvolene hrali tenis. Pre choré deti pomohli vyzbierať krásnu sumu, FOTO

Už tretí rok po sebe sa na kurtoch stretli tenisoví nadšenci, ktorí svojou hrou pomohli nevyliečiteľne chorým deťom.

Ilustračný obrázok k článku Známe tváre vo Zvolene hrali tenis. Pre choré deti pomohli vyzbierať krásnu sumu, FOTO
60
Galéria
Zdroj: PLAY 4 CHARITY, W.R.P.R.

Hokejový majster sveta Richard Lintner, hokejový tréner Ľubomír Pokovič, futbalové legendy Miroslav Karhan, Ján Kocian či známy športový moderátor Dušan Gabáni a herečka Jana Lieskovská prišli do Zvolena a pre neziskovú organizáciu Plamienok pomohli vyzbierať až 4 820 eur. V porovnaní s minulým rokom je to viac o takmer 3000 eur.

Riaditeľka Plamienka Mária Jasenková sa nemohla na turnaji zúčasniť osobne, pre poddimenzovaný stav ich zamestnancov. Účastníkom turnaja však poďakovala prostredníctvom videa. „Odborníci z nášho zdravotníckeho zariadenia najazdia za deťmi až 80 000 kilometrov ročne a bez takýchto finančných pomocí, by naša existencia nebola možná. Za vaše nasadenie a účasť zo srdca ďakujem,“ odkázala všetkým vo Zvolene Mária Jasenková.

PLAY 4 CHARITY spája osobnosti zo spoločenského, kúltúrneho, športového a mediálneho prostredia. Už druhý rok po sebe putoval kompletný výťažok z akcie neziskovej organizácii Plamienok, ktorý bezplatne poskytuje nevyliečiteľne chorým a zomierajúcim deťom domácu paliatívnu liečbu a starostlivosť.

Na dobročinnej akcii sa predstavili, okrem iných, aj volejbalový téner Andrej Kravárik a novinári Dag Daniš, Dušan Karolyi či Peter Bielik. Turnaj podporil aj hráč NHL Tomáš Tatar, ktorý do tichej dražby venoval podpísaný dres.

Podľa Ivana Rudolfa z agentúry W.R.P.R., ktorá akciu organizuje, sa turnaj vydaril nad očakávania. „Nie je nič príjemnejšie, než keď sa skombinuje príjemná atmosféra, kvalitná hra a k tomu sa podporí dobrá vec. Všetci, ktorí pracujú v Plamienku majú extrémne náročnú prácu a preto podporiť práve ich je pre mňa najlepšia voľba,“ hovorí Ivan Rudolf.

Pozrite si v priloženej fotogalérii zábery z tejto dobročinnej akcie!

V OBRAZOCH: Pre choré deti sa vo Zvolene vyzbieralo takmer 5000 eur
60
Galéria
Zdroj: PLAY 4 CHARITY, W.R.P.R.
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM